Svédország a németeket is legyőzte, már 2/2 sikernél jár a párizsi kézitornán

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.07.28. 13:10
Ismét nyertek a svédek, 2/2 győzelemmel állnak (Fotó: AFP)
Szlovénia könnyedén, 30–23-ra nyert Dél-Korea ellen a párizsi olimpia női kézilabdatornájának B-csoportjában a 2. fordulóban, míg az A jelű négyesben Svédország 31–28-ra legyőzte a németeket.

A Győri Audi ETO KC-tól nyáron távozó Ana Gros egykori klubtársával, a szintén jobbátlövő Rju Un Hivel csapott össze a B-csoport 2. fordulójában. A mérkőzés hullámzóan kezdődött, Dél-Korea 3–1-es előnye után  Szlovénia is ellépett kettővel, hogy aztán innen ismét fordítsanak az ázsiaiak, akik viszont 10–10-ig tudták tartani a lépést, a szünetre már kétgólos szlovén előnnyel fordultak a csapatok (14–12).

A második játékrészben viszont Grosék állva hagyták ellenfelüket, az első nyolc percet 7–0-ra nyerték, eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket, ugyanis a hajrában Dél-Korea nem tudott közelebb kerülni és 30–23-as vereséget szenvedett.

A korábbi siófoki Tamara Mavsar is remekelt, Szlovénia legyőzte Dél-Koreát (Fotó: Getty Images)

Az első meccsen Norvégia ellen bravúrgyőzelmet arató svédek a második fordulóban is magabiztosan kezdtek, így 19–12-es előnyre tettek szert Németországgal szemben. A második játékrészre szorosabbá vált a meccs, de Svédország így is nyerni tudott, 31–28-ra, így menetel a csoportgyőzelem felé...

A FTC-s Emily Bölk 6 lövésből két gólt dobott, míg a győri Linn Blohm 3/3-as mutatóval zárt.

OLIMPIA, PÁRIZS
NŐI KÉZILABDA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szlovénia–Dél-Korea 30–23 (14–12)
Legjobb dobók: Mavsar 7, Stanko 6, Gros 5, ill. Vu Bit Na 7, Kang Kjung Min 5

A B-csoport állása: 1. Franciaország 2 pont (31–28), 2. Magyarország 2 p (53–55), 3. Hollandia 2 p (34–31), 4. Brazília 2 p (53–43), 5. Angola 0 p (31–34), 6. Spanyolország 0 p (18–29)