Férfi vízilabda: a spanyolok átgázoltak a japán válogatottan, és megnyerték a csoportunkat

2024.08.03. 11:53
A spanyolok pihentethetik sztárjaikat az utolsó csoportmérkőzésen (Fotó: Getty Images, archív)
A párizsi olimpia mai (szombati) versenynapján a férfi vízilabdázók a negyedik csoportmérkőzésüket játsszák. A magyarokkal azonos hatosban szereplő Spanyolország fölényes sikert aratott Japán ellen a nap első találkozóján, és ezzel csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe. Horvátország 14–13-ra legyőzte Görögországot az A-csoportban, és a tabella élére ugrott.

A spanyolok nagyon gyorsan elhúztak, a második negyed elején már 6–0-ra is vezettek. A japánok a harmadikban négy gólt is szereztek, de a mérkőzés így sem lett szoros. 23–8 a vége.

Győzelmével Spanyolország már biztosan a B-csoport élén végez, míg Japán nulla ponttal az utolsó helyen áll, és már biztosan nem tud továbbjutni.

Az A-csoport szombati nyitó meccsén már jóval több izgalom volt: az első félidő után Görögország két góllal vezetett Horvátország ellen. A harmadik negyedben aztán összekapták magukat a horvátok, hét gól szereztek és csak hármat kaptak. Az utolsó játékrészben a görögök egy góllal jobbak voltak, de így sem tudtak nyerni – 14–13-mal zárult a meccs, Horvátország a csoport élére ugrott a sikernek köszönhetően.