Németország csoportgyőztes és a mieinket megverő franciákkal játszik az olimpiai férfi kézitorna negyeddöntőjében

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.08.04. 16:19
Németország Szlovénia legyőzésével csoportgyőztesként jutott be a legjobb nyolc közé (Fotó: Getty Images)
Németország 36–29-re legyőzte Szlovéniát a párizsi olimpia férfi kézilabda tornáján, így csoportelsőként továbbjutott a negyeddöntőbe, ahol a francia–magyar győztesével találkozik. A B jelű ötöst Dánia nyerte, amely hibátlan teljesítménnyel zárta a csoportküzdelmeket.

Németország egy meccset leszámítva kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a csoportkörben, amit négy győzelemmel és egy vereséggel abszolvált. Az utolsó mérkőzésen 36–29-es sikert arattak a németek Szlovénia ellen, amely így is biztos továbbjutó 6 ponttal.

Ami ezt a meccset illeti, a kezdés szoros volt, 5–5 után a szlovénok még többször vezettek is kettővel, majd 10–10 után a németek átvették az irányítást, s nagyon elléptek, a szünetre már 23–14-es előnnyel mentek. A fordulás után többször is vezetett tízzel Németország, de a végére visszaengedte Szlovéniát, így 36–29-cel fejeződött be a meccs. Nem sokkal később kiderült, a németek a mieinket négy góllal legyőző Franciaországgal találkoznak.

Az este hétórakor kezdődő mérkőzésen a B-csoport küzdelmei be is fejeződtek: az olimpiai favorit dán válogatott ezen a meccsen sem tudott hibázni, a norvégok ellen 17–12-es félidővel kezdtek, majd egy kicsit lassítottak, de ez is elég volt a magabiztos győzelemhez.