„Negyvenhárom fős a csapat, soha ennyi kvótája nem volt még a Magyarországnak a paralimpiára. Többen már voltak, Sydneyben 54-en indultak, de akkor ez a létszám kevesebb kvótából jött össze, hiszen oda csapatok is kijutottak – mondta az MTI-nek még az elutazás előtt Szabó László. – Ez a létszám kötelez. Londonban 14 érme volt a csapatnak, én nagyon bízom abban, hogy tíz dobogós hely most is elérhető lesz. Ez az ereje a magyar parasportnak, ennyit tud. Ha ezt tudjuk hozni, akkor én elégedett leszek.” „Negyvenhárom fős a csapat, soha ennyi kvótája nem volt még a Magyarországnak a paralimpiára. Többen már voltak, Sydneyben 54-en indultak, de akkor ez a létszám kevesebb kvótából jött össze, hiszen oda csapatok is kijutottak – mondta az MTI-nek még az elutazás előtt Szabó László. – Ez a létszám kötelez. Londonban 14 érme volt a csapatnak, én nagyon bízom abban, hogy tíz dobogós hely most is elérhető lesz. Ez az ereje a magyar parasportnak, ennyit tud. Ha ezt tudjuk hozni, akkor én elégedett leszek.”
Az esélyekről szólva az elnök elsősorban az úszókról, a vívókról és az asztaliteniszezőkről beszélt, de úgy véli, a magyar versenyzők atlétikában és cselgáncsban is szerezhetnek dobogós helyeket.
„Az úszócsapat létszáma a legnagyobb, és ők is a leginkább favoritok. Sors Tamás a legnagyobb csillagunk, várjuk is tőle a jó eredményt, remélem, hogy a fiúk közül Tóth Tamás felzárkózik mellé, de a lányok közül Pap Bianka, Kézdi Réka, Illés Fanni, Adámi Zsanett egyaránt éremesélyes. Aztán jönnek a vívók, a lányok és Osváth Richárd, reméljük, hogy ott is tudjuk hozni a megfelelő számú érmet. Pálos Péter asztaliteniszben, illetve általában véve az asztalitenisz-csapat, a Biacsi-lányok atlétikában, Szabó Nikolett pedig dzsúdóban számít éremre esélyesnek” – sorolta Szabó László.
Hangsúlyozta: minden szövetségi kapitány és szakágvezető arról tájékoztatta, hogy a felkészülési programot végig tudták csinálni, a lehetőségek adottak voltak. Már csak az utolsó simítások vannak hátra a rajt előtt – tette hozzá.
A szervezési nehézségekről szóló hírek az MPB elnökét is nyugtalanítják, de ezzel együtt optimistán várja a versenyt.
„Borús a homlokom, mert azok a hírek, amelyek érkeznek, részben Rióból, részben a Nemzetközi Paralimpiai Bizottságon keresztül, azokra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy megnyugtatóak. Úgy tűnik, a paralimpia szervezésével komoly nehézségek vannak, de bízzunk benne, hogy végül minden összeáll majd – fogalmazott. – Olyan problémát nem látok, amely a magyar csapat szereplését vagy ellátását érintené, olyat azonban sokat, amely összességében az egész paralimpia megítélését, szervezettségét érinti.”
Példaként említette a jegyértékesítést, azt, hogy eddig viszonylag kevés belépő kelt el. Ez szerinte nemcsak a bevételkiesés miatt probléma, hanem a versenyek hangulata szempontjából is.
„Ha nem lesz szurkolás, kiabálás, jó hangulat, az rá fogja nyomni a bélyegét a küzdelmekre” – vélekedett.
Az orosz sportolók kizárásáról Szabó László azt mondta: a magyarok több riválisa kiesett, ez önmagában jó hír volna, az azonban, hogy ilyen körülmények között nincsenek oroszok, rossz hír.
„Ez nem tesz jót a sportnak, szerintem nagyon komoly változások lesznek a nemzetközi olimpiai és paralimpiai mozgalomban, nemcsak a dopping okán, főleg persze amiatt, de sok minden más okán is – fogalmazott. – Ennek tehát nem örülök. Az oroszok távolmaradása a versenyzőink esélyeit javítja, ennek viszont igen. A sportolóknak ugyanakkor elmondtam: nehogy ezt komolyan vegyék, tehát nehogy elbízzák magukat. Persze nem hiszem, hogy ez a veszély fennáll.”
Oroszországot az államilag irányított doppingolás gyanúja miatt zárták ki a riói paralimpiáról, amely szerdán kezdődik és szeptember 18-ig tart.