Igaz, ezt a lépést a horvát, a holland és a francia csapaton keresztül kell megtenni. Márpedig mindhárom gárda a szerepelt az idei Európa-bajnokságon, s az európai és a világranglistán is jóval előrébb van rangsorolva, mint a miénk.
„Nem volt ez másként októberben, az előző körben sem – mondta el ezzel kapcsolatban Hollósy László, a válogatott szövetségi kapitánya honlapunknak –, a lányok azonban akkor keresztülhúzták a papírformát és igazi csapatként összekovácsolódva, több esélyesebb gárdát is megelőztek. Akkor, még a torna előtt tettem egy ígéretet nekik: hogy amennyiben sikerrel veszik az akadályokat, ugyanezt a tizenkét játékost hívom meg a következő körbe is. Tartottam a szavam, s azt is ígértem nekik, hogy ha kijutnak a világbajnokságra, akkor annak is ezzel a kerettel vágunk neki."
„Papíron mindhárom csapat esélyesebb nálunk, de én személy szerint úgy vágok neki ennek a tornának – amiben szerintem a csapat is teljes mértékben egyetért velem –, hogy most megmutatjuk: mire vagyunk képesek akkor, amikor bátran, felszabadultan, egységes csapatként tudunk játszani. Lehet, hogy ez csak arra lesz elég, hogy megszorongassunk egy riválist, de az is, hogy győztesként jövünk le a pályáról. A lényeg, hogy az ellenfél memóriájában és a közönség fejében is az a gondolat rögzüljön, hogy ez a magyar válogatott egy nagyon jó kis csapat, amely egyre inkább veszélyt jelent a nemzetközi porondon" – nyilatkozta az NSO-nak Kötél Zsanett, a válogatott csapatkapitánya. |
Mindezek ellenére mégis van változás az októberi kerethez képest, igaz, ennek kényszerű okai voltak.
„Sajnos Kovács Tímea megbetegedett, ezért már haza is utazott a szlovéniai edzőtáborból, ahol december 26 óta, ideális körülmények között készülhettünk. Timi helyére a Vasas fiatal liberóját Lévai Vivient hívtam be a keretbe és ő nagyon jó benyomást tett rám. Sajnos a másik liberó, Kötél Dóra is lebetegedett, de ő reményeink szerint a meccseken már bevethető állapotban lesz, mint ahogyan a közelmúltban bokasérüléssel küszködő Pallag Ágnes is."
Ami az ellenfeleket illeti, a horvátok az ötödikek, a franciák a nyolcadikak, a hollandok pedig a kilencedikek voltak a szeptemberi Európa-bajnokságon.
„A legnehezebb ellenfélnek egyértelműen a házigazda horvát csapat tűnik, amellyel mindjárt a nyitó napon megütközünk. A franciák elleni meccs pedig kettős célt is szolgál, hiszen velük a májusi Eb-selejtezőn is egy csoportban szerepelünk. Már most szeretnénk feltérképezni az ellenfelet, amely a hírek szerint a szeptemberi Eb-hez képest egy megfiatalított kerettel szerepel majd a hétvégén."
A világbajnokságra való kijutás nem célkitűzése a csapatnak – csak a csoportgyőztes, illetve az öt csoport két legjobb másodikja jut ki –, ekkora terhet nem akar a kapitány a lányok nyakába tenni, de azért abban bízik, hogy sikerül legalább részeredményeket elérni a horvátországi, közelebbről isztriai Rovinjban rendezendő eseményen.
„Mindenképpen szeretnénk bizonyítani, hogy a sportág elmozdult abból a tetszhalott állapotból, amiben az elmúlt időszakban volt. Már bontogatjuk a szárnyainkat, hiszen az, hogy eljutottunk idáig, így is a legutóbbi évtized legjobb eredménye. De hosszú távra tervezünk és fel akarjuk hívni az emberek figyelmét a sportágra, a kormánynak pedig meg akarjuk mutatni, hogy nem véletlenül kerültünk a kiemelt sportágak közé, hanem tényleg érdemes támogatni minket."
A NŐI RÖPLABDA-VB-SELEJTEZŐ PROGRAMJA, ROVINJ
Január 3., péntek Horvátország–Magyarország 20.15
Január 4., szombat Hollandia–Magyarország 17.15
Január 5., vasárnap Franciaország–Magyarország 17.15
A MAGYAR CSAPAT KERETE
Csengeri Petra, Dobi Edina, Kötél Dóra, Kötél Zsanett, Lévai Vivien, Pallag Ágnes, Sándor Renáta, Szakmáry Gréta, Széles Petra, Szombathelyi Szandra, Tálas Zsuzsanna, Vacsi Evelin