Női röplabda: hengerelt a Kaposvár és a Békéscsaba az Extraliga nyitányán

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2024.10.04. 20:14
Fotó: Facebook/BRSE
Két női Extraliga-mérkőzéssel rajtolt a női bajnokság alapszakasza, s mindkettő hazai sikerrel zárult.

Magabiztos sikerrel kezdte meg szereplését a bajnokság alapszakaszában a legutóbbi ezüstérmes Kaposvár és a harmadik Békéscsaba is. Előbbi a Szent Benedeket, utóbbi a Nyíregyházát győzte le szettvesztés nélkül. A kaposváriaknál Thana Jena Fayad 17 ponttal mutatkozott be, s a balatonfürediek a harmadik játszmában a tíz pontot sem tudták elérni. A másik találkozón Nina Kocic 21 pontot ütött előző csapatának, viszont a Fatumban bemutatkozott a mindössze 14 éves Pampuch Gréta. A kiemelkedő tehetségű, az ifjúsági válogatottban már bizonyító szélső ütő első felnőtt élvonalbeli mérkőzésén 2 pontot szerzett.

RÖPLABDA
NŐK. EXTRALIGA
1. FORDULÓ

KAPOSVÁRI NRC–SZENT BENEDEK RA 3:0 (14, 17, 8)
Kaposvár, 515 néző. Vezette: Halász E., Horváth M.
KNRC: Grabovska 1, FAYAD 17, Horváth L. 5, Kojundzsics 9, PEZELJ 10, SZERÉNYI 10. Csere: Rády (liberó), Godó 3, Kotormán. Vezetőedző: Vincent Lacombe
SZBRA: Szuszics 2, Jelinková 4, Szabó K., Kapronczai 4, GLIBIC 10, Hőbe 1. Csere: Nagy E. (liberó), Krakoczki. Vezetőedző: Tomás Varga
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 6:3, 13:3, 18:6, 21:13, 24:14. 2. játszma: 2:3, 5:4, 6:7, 11:8, 18:10, 21:15, 24:14. 3. játszma: 9:2, 17:4, 20:7, 24:8.
Vincent Lacombe: – Sosem könnyű a szezonkezdés egy teljesen átalakult csapattal, de a legfontosabb célunkat elértük: három pont ráadásul 3:0. Most remélem, megértjük, hogy amit ma mutattunk, azt tartanunk kell, sőt, néhány dolgon még gyorsan változtatnunk is, hiszen jön az UTE elleni meccs, ami nagy harc lesz idegenben, így készen kell állnunk!
Tomás Varga: – Idegesen kezdtünk és pontatlanul játszottunk. Az első szett közepén, egy hosszú labdamenet után kezdtünk jobban hinni magunkban és pontosabb lett a játékunk. Ebben a játéksávban sikerült megvalósítani a gyakorolt elemeket is, aminek örülök, mert a sok betegség miatt is, ma nagyon fiatal csapattal játszottunk, és sok esetben eredményesen. Ez fontos, mert nagyon sok munka van előttünk, és minden ilyen mérkőzésen tanulunk. Viszont a harmadik szettnek a tempóját nem sikerült úgy elkapnunk, mint a másodikat és leragadtunk. Sok hibát halmoztunk fel, ezzel megkönnyítettük ellenfelünk dolgát, akinek gratulálunk a győzelemhez!

MBH-BÉKÉSCSABA–FATUM NYÍREGYHÁZA 3:0 (16, 20, 21)
Békéscsaba, 850 néző. Vezette: Jámbor, Tillmann
BÉKÉSCSABA: Koseková 2, CARABALLO 9, KISS E. 9, KOCIC 21, Dékány 4, Mayer 8. Csere: Kertész (liberó), Santos Hurst 1. Vezetőedző: Tóth Gábor
FATUM: Zaborowska 2, Szkorics 3, Lászlop 5, CALKINS 11, Antivero 7, Kump 3. Csere: Tóth F. (liberó), Farkas G., Pampuch 2, Szabó L. 1, Pintér 1. Vezetőedző: Adrian Chylinski
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 6:10, 14:10, 18:15, 24:16. 2. játszma: 4:3, 7:6, 7:9, 12:9, 13:12, 17:14, 18:18, 24:19. 3. játszma: 3:4, 9:4, 15:8, 16:13, 20:16, 21:19, 24:20.
Tóth Gábor: – A meccs első felét nem így képzeltem el, ott volt öt-hat technikai hibánk, idegesek voltak a lányok, még azok is, akik tudják, milyen az atmoszféra, persze ez elsőre sosem kellemes. Aztán megnyugodtunk, ami nagyon fontos volt a továbbiakra nézve, hiszen onnantól kontrolláltuk a mérkőzést, még akkor is, ha néha esett a fókusz. Kimondott cél, hogy a terhet elosszuk a játékosok között, hiszen így kiszámíthatatlanabbak leszünk.
Adrian Chylinski: – Támadásban nagy különbség volt ma a két csapat között, és sok ki nem kényszerített hibát is ejtettünk. Jól nyitottunk, a blokkvédekezésünk sem volt rossz, de nagyon sok ingyen pontot ajándékoztunk nekik, és ez el is döntötte a meccset. A Békéscsaba jó csapat, az előszezonban is megmutatta, hogy magas szintű játékra képes, és ez ma is így volt.