Lionel Messi a Villarrealt sem kímélte

2010.11.14. 00:03
Carlos Marchena próbálja megállítani Lionel Messit (Fotó: Reuters)
A Barcelona hazai pályán 3–1-re nyert a Villarreal ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A szünetben David Villa és Nilmar góljával 1–1-re álltak a csapatok, a második félidőben azonban Lionel Messi duplájára nem tudtak válaszolni a vendégek.

Carles Puyol a hétközi kupameccset kihagyta, így most lépett pályára 500. alkalommal tétmérkőzésen a Barcelona színeiben. A 14. percben nem őt, hanem Lionel Messit ünnepelhette volna a Camp Nou közönsége, Diego López azonban védte a fejesét.

A 22. percben már tehetetlennek bizonyult a vendégek kapusa, Andrés Iniesta átadása után David Villa mattolta. Nem sokkal később Messi és Pedro vezette a labdát Lópezre, de Pedro hiába lőtt a hálóba közelről, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – tévesen.

Ennek egy perccel később lett még nagyobb jelentősége, a Villarreal ugyanis egyenlített. Nilmar húzott el Puyol mellett, majd a hosszú alsó sarokba lőtt.

A vendégek ezt követően sem álltak vissza, Rossi beadása után Santi Cazorla próbálkozhatott, de Eric Abidal blokkolta lövését. A szünetig nem született újabb gól, így a Villarreal játékosai vonulhattak elégedettebben pihenőre.

A második félidőből 12 perc telt el, amikor egy gyors döntés és egy még gyorsabb összjáték után ismét megszerezte a vezetést a Barca. Xavi szabadrúgást végzett el középen, Messi Pedróval kényszerítőzött tökéletesen, majd az argentin leheletfinoman átemelte López fölött a labdát (2–1).

A katalánok egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek, a 83. percben pedig el is döntötték a mérkőzést, természetesen Messi révén. Az elképesztő formában lévő, idénybeli 16. barcás meccsén immár a 19. találatát szerző aranylabdás Pedro megpattanó lövésébe ért bele úgy, hogy a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.

A vége így 3–1 lett, a Villarrealt négy év után legyőző Barcelona vasárnap este háromnegyed kilencig biztosan a tabella élén marad (a Real Madrid 19 órakor kezdi a Sporting Gijón elleni idegenbeli mérkőzését).

1. Barcelona 11 9 1 1 25–8 +17  28
2. Real Madrid 10 8 2 27–5 +22  26
3. Villarreal 11 7 2 2 22–11 +11  23
4. Espanyol 10 6 4 9–13 –4  18
5. Atlético Madrid 11 5 2 4 16–12 +4  17
6. Valencia 10 5 2 3 14–11 +3  17
7. Sevilla 10 5 2 3 16–16 0 17
8. Athletic Bilbao 11 5 1 5 19–18 +1  16