Primera División: két gólt kapott az Atlético, de nyert

2014.01.26. 20:53
Négy gólt ünnepelhettek David Villáék a Rayo otthonában (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 21. fordulójában az Atlético Madrid idegenben 4–2-re nyert a Rayo Vallecano ellen. A vendégeknél Arda Turan duplázott, a Rayo részéről Jonathan Viera pedig büntető rontott 0–1-nél.

Aki szerint unalmas volt a Rayo Vallecano–Atlético Madrid meccs első negyvenöt perce, az jó eséllyel nem mond igazat, vagy elvből ellenzi a futballt. Madrid külvárosában már az első félidőben négy gól esett, ráadásul a vendégek kapusa még egy büntetőt is kivédett.

Mindössze nyolc perc kellett az első találathoz, ekkor David Villa erőszakosan labdát szerzett a Rayo tizenhatosánál, Diego Costa pedig önzetlenül visszatette azt a volt Barcelona-csatárnak, ő meg köszönte szépen. 0–1

Ez a látvány fogadta a meccs résztvevőit (Fotó: marca.es)

Hamar visszajöhetett volna a meccsbe a Rayo, a meglepetésre kezdőként lehetőséget kapó Manqullo ugyanis szabálytalankodott Alberto Buenóval, egykori Real Madrid-játékossal szemben a tizenhatoson belül. Az egyre nagyobb becsben tartott Thibaut Courtois viszont gyönyörű vetődéssel kivédte Jonathan Viera nem túl jól elvégzett tizenegyesét!

Egy egy helyett pedig tovább növelte előnyét az Atléti. Egy mintaszerű kontratámadás végén Diego Costáék üres kapuig játszották ki a helyzetet, a végrehajtó pedig a török Arda Turan volt. 0–2

Nem volt még vége! Nem sokkal a lefújás előtt Viera javította hibáját, s a Miranda lábán megpattanó lövésével szépített a Rayo. Erre is volt ám válasza Diego Simeone legényeinek: egy bal oldali szabadrúgásnál a labda hazai fejen továbbcsusszant, a hosszún pedig Arda Turan remekül érkezett, s közelről a kapuba helyezett. 1–3

Érdekesség, hogy a török játékosank a mostani bajnokságban a találkozót megelőzően csak egy gólja volt. Azt éppen a Rayo elleni, augusztusi bajnokin szerezte, amikor a Vicente Calderónban 5–0-ra nyertek a „matracosok”.

Fordulás után kellett egy kis idő mire ismét belelendültek a felek, de akkor igazán. A 74. percben a brazil Filipe Luis szélvészgyorsasággal ment el a bal szárnyon, mesterien centerezett, ahol a tudósítások szerint a honfitárs, bár most már inkább spanyol válogatott Diego Costa a kapuba pöckölte a labdát. A visszajátszások alapján viszont már inkább a védő Saúl öngóljának tűnt a találat... 1–4

Alig két perccel később máris válaszolt a Rayo: Viera betekert labdáját Joaquín Larrivey csúsztatta szépen Courtois kapujába. 2–4

Ilyen se volt még amúgy, hogy az Atlético két gólt kapjon idegenben a mostani bajnokságban, de Simeone együttese ennek ellenére is nyerni tudott, s visszafoglalta helyét a tabellán a Real Madridtól.