Király-kupa: az Atlético kezdhet készülni a Real ellen

2014.12.03. 21:56
Az Atlético Madrid labdarúgócsapata 3–0-ra nyert a L'Hospitalet otthonában a Spanyol Király-kupában, a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

A harmadosztályú L'Hospitalet sokáig jól tartotta magát a tartalékos Atlético ellen, a fővárosi csapat azonban az utolsó félórában három góllal gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást. Ezzel szinte biztossá vált, hogy január első felében Atlético Madrid–Real Madrid derbit rendeznek a Király-kupa nyolcaddöntőjében.

A Sevilla 11–2-es összesítéssel jutott a legjobb 16 közé. A Sabadellt hazai pályán 5–1-re legyőző andalúziai csapatban Iago Aspas öt perc alatt mesterhármast ért el.

A Deportivo–Málaga párharc teljesen nyílt maradt az első meccsen született 1–1-es döntetlen után.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

L'Hospitalet–Atlético Madrid 0–3 (Griezmann 67., Gabi 81. – 11-esből, C. Rodríguez 92.)
Deportivo La Coruna–Málaga 1–1 (Toche 69., ill. Camacho 11.)
KÉSŐBB
Granada–Córdoba 22.00
Huesca–FC Barcelona 22.00 (Tv: Digi Sport 2)

VISSZAVÁGÓ
Sevilla–Sabadell 5–1 (Gameiro 35., Aspas 59., 60., 63., Deulofeu 81., ill. Collantes 22. – 11-esből)
Tj.: a Sevilla, 11–2-es összesítéssel