Messi-tripla és Barca-gála az argentin zseni dupla jubileumán

2015.02.15. 16:56
Messi a 300. bajnoki és 500. Barca-meccsén háromszor volt eredményes (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Barcelona a duplán jubiláló, ennek örömére triplázó Lionel Messi vezérletével hazai pályán 5–0-ra kiütötte a Levantét.  A nap zárásaként a címvédő Atlético Madrid kétgólos vereséget szenvedett a Celta Vigo vendégeként.

A katalánok sorozatban tíz tétmérkőzést nyertek meg, így igencsak kiváló formában várják az összecsapást. A Levante ellenben nem szeret mostanában a Camp Nouban játszani, a legutóbbi két meccsen 12 gólt kapott (7–0, 5–1).

Ennek megfelelően erősen kezdett a Barcelona, a 300. meccsét játszó Pedro révén már a 2. percben veszélyeztette Diego Marino kapuját, majd a 300. bajnokiját és 500. találkozóját játszó Messi is jelentkezett egy 17 méteres tekeréssel.

A 17. percben aztán megtört a jég, Messi átívelt labdáját Neymar törte el(?) kissé, de az biztos, hogy pont úgy találta el a brazil, hogy a kapusnak esélye sem volt már a hárításra (1–0).

Félórányi játékot követően aztán beindult a Messi-show, előbb szabadrúgásból tekert mellé, majd Neymarral közös munkájuk végén – tévesen – állították meg lesen, aztán Bartra passzából 7 méterről már nem hibázott (2–0). Érdekesség, hogy az argentin támadó ezzel már 11 gólnál és 11 gólpassznál járt a Levante ellen.

TRIPLÁK (MESSI–CR)
Karrier
34–30
Spanyol klubban 31–27
La Ligában23–23

A hajrában egyedül Messi újabb két gólt szerezhetett volna, előbb azonban 10 méterről, ajtó-ablak helyzetben lőtt fölé, majd kissé önzőzött, és kiszorított helyzetből passz helyett választotta volna a rövid felsőt – sikertelenül.

A lassan induló második félidőben aztán már nem volt kegyelem. Egy óra játékhoz érve Busquets parádés löbbölése után Pedro nem kevésbé varázslatos módon centerezett kapásból, hogy aztán Messi szintén egy mozdulattal legyen eredményes (3–0).

Csak viszonyításképpen: Messi a rosszabbik lábával már tíz gólt szerzett a bajnokságban. Annyit, amennyit Bale a két lábával és a fejével összesen…

De messze nem volt vége. A Neymar felvágásáért megítélt büntetőt biztosan értékesítette, ezzel 31. trioláját szerezte meg egy spanyol klub színeiben, amire előtte csak Telmo Zarra volt képes (4–0).

A kegyelemdöfést Luis Suárez adta meg, aki Adriano bal oldali beadása után volt eredményes káprázatos mozdulattal. Érdekesség, hogy a Barcelona öt gólját argentin, brazil és uruguayi játékos szerezte, utóbbi „chilenóval”, azaz félollózva. Igazi dél-amerikai jutalomjáték (5–0).

A hajrában Messi még növelhette volna góljai számát, de a kapus ezúttal kipaskolta lövését, így a Barca „csak” 5–0-ra nyert. A Levante pedig az utolsó három összecsapásán a Camp Nouban 17 alkalommal mehetett szomorúan közepet kezdeni…

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
23. FORDULÓ
FC Barcelona–Levante 5–0 (Neymar 17., Messi 38., 59., 66. – a harmadikat 11-esből, Suárez