A Real vért izzadva gyűrte le a Sevillát hazai pályán

2015.02.04. 20:40
James Rodríguez gólt szerzett a Sevilla ellen, majd megsérült (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójából elhalasztott találkozón a Real Madrid hazai pályán 2–1-re legyőzte a Sevillát. A madridiak góljait James Rodríguez és Jesé szerezte, előbbi Sergio Ramoshoz hasonlóan megsérült. A vendégek szépítő gólját a csereként beálló Iago Aspas szerezte a 80. percben, az andalúziaiak szintén sérülés miatt elveszítették a kapusukat, Betót. A Real győzelmével négy ponttal ellépett a második Barcelona előtt.

A Realra jellemző volt az utóbbi időben, hogy sok gólt kapott az első percekben, és a Sevilla ellen is így járhatott volna könnyedén, a második percben Álvaro Arbeloa hibázott nagyot, Vitolo 10 méterről azonban nem tudott gólt szerezni. A hazaiak gondjait tovább tetézte, hogy a kilencedik percben Sergio Ramost sérülés miatt le kellett cserélni.

Három perccel később viszont előnybe kerültek a királyiak, méghozzá az első valamirevaló akció végén. Marcelo adott be balról, a hosszú oldalon pedig jött James Rodríguez, aki öt méterről fejelt a kapu közepébe szép előrevetődés után. A vendégek lest reklamáltak, de nem volt az, mert Timothée Kolodziejczak csúnyán beragadt. A kolumbiainak ez volt a nyolcadik gólja a bajnokságban, érdekesség, hogy Ángel di María egyetlen szezonban sem tudott ennyi gólt szerezni a Realban azalatt a négy év alatt, amíg Madridban futballozott. 1–0

A gól nem törte meg a vendégeket, akik nagyobbnál nagyobb helyzeteket dolgoztak ki a borzalmas napot kifogó madridi védők ellen, a 18. percben Vitolo még a kapufát is eltalálta. A 27. percben James Rodríguez is megsérült, a helyére beálló Jesé később fontos szerephez jutott. Előtte még a Sevilla is kényszerűségből cserélt,Karim Benzema csúnyán letarolta Betót (természetesen nem szándékosan), a rutinos kapus pedig nem tudta folytatni a mérkőzést, hordágyon kellett bevinni az öltözőbe.

A 36. percben újra villant a BL-címvédő, Carlos Bacca szórta el a labdát a saját térfelén, amire Isco csapott le, majd Benzema hozta játékba Jesét, akiről megfeledkeztek a védők, a szélső pedig nyolc méterről lőtt a kapu közepébe, megszerezve első gólját a bajnokságban. 2–0

A második félidőben jobban kezdtek a vendéglátók, de ez nem jelentett azt, hogy fölényben is lettek volna, a fehér mezesek védelme a szünet után sem emlékeztetett egy áthatolhatatlan falra, az 59. percben egészen hihetetlen jelenet játszódott le Casillas kapuja előtt, Vicente Iborrának öt méterről „csupán” az üres kapuba kellett volna lőnie, ehelyett oldalra pattant a labda a lábáról...

Újabb gólt nem tudtak szerezni a habfehérek, ezért megelégedtek a kétgólos előnnyel, a meccs hajrájára pedig nagyon visszavettek a tempóból, amire kis híján ráfáztak. A Sevilla a 80. percben szépített a csereként beálló Iago Aspas révén (előtte Vitolo három védőt is becsapott), majd a hajrát nagyon megnyomta, de az egyenlítés már nem jött össze. 2–1

A BL-címvédő tehát nagy nehezen, de nyert, ezzel négy pontra nőtt az előnye a Barca előtt, de nem lesz egyszerű a dolga a hétvégén, hiszen utaznak a városi rivális Atléticóhoz, ahol ez a játék biztosan nem lesz elég a három pont begyűjtéséhez, ráadásul Marcelo biztosan nem játszhat, mert begyűjtötte ötödik sárga lapját. Igaz, szombaton már Cristiano Ronaldo is ott lehet Carlo Ancelotti csapatában.