La Liga: a Villarreal legyőzte a Sevillát, Valencia-siker

2015.10.31. 20:06
A Villarreal továbbra is tartja remek formáját, a „sárga tengeralattjáró” most a Sevillát küldte víz alá a 2–1-es sikerrel. A Valencia a városi rivális Levante ellen nyert 3–0-ra a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában.

A Villarreal úgy tűnt, egy pillanatig sem teszi kérdésessé a három pont sorsát. Sokatmondó statisztika, hogy a vendégeknek 75 perc alatt egyetlen kapura tartó lövésük sem volt, az első azonban rögtön gólt ért, Fernando Llorente szépített. Pontot ez azonban már nem ért.

A valenciai derbi kiegyenlített találkozót hozott, a második félidőben azonban a „denevérek” Paco Alcácer büntetőjével és Feguli, valamint Bakkali találatával döntöttek a három pontról.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
10. FORDULÓ
Villarreal–Sevilla 2–1 (Mario G. 25., Bakambu 61., ill. F. Llorente 76.)
Valencia–Levante 3–0 (Paco Alcácer 64. – 11-esből, Feguli 72., Bakkali 80.)

KORÁBBAN
Real Madrid–Las Palmas 3–1 (Isco 4., Cristiano Ronaldo 14., Jesé 43., ill. Hernán 38.)