A vád szerint a dél-amerikai válogatott 24 mérkőzésének közvetítési jogával kapcsolatos megállapodások, valamint a Nike-val megkötött reklámszerződése után összesen 20 millió euró (6.4 milliárd forint) nem a brazil szövetséghez került, hanem az ügyletekben közreműködőként résztvevő Rosell felesége, illetve ügyvédje számlájára, majd onnan egy részük Teixeira számlájára.
A spanyol államügyészség tavaly nyáron még 11 éves börtönbüntetést kért Rosellre, amit később hatra csökkentett. Az üzletember csaknem 22 hónapot töltött előzetes letartóztatásban, gazdasági bűncselekmény miatt Spanyolországban korábban senkinek nem kellett még ilyen hosszú időt börtönben töltenie. A volt sportvezető szeretett volna szabadlábon védekezni, de az erre irányuló kérelmét 13 alkalommal utasították el.
Rosell 2010 nyarától 2014 januárjáig volt az FC Barcelona elnöke, tisztségéről azt követően mondott le, hogy nyilvánosságra kerültek Neymar szerződtetésének anyagi részletei. A vádak szerint Neymar – aki 2017-ben a francia PSG-hez távozott – megszerzése sokkal többe került annál, mint amennyit bevallottak a brazil csatár 2013-as átigazolásakor.