Serie A: visszavonult az Inter korábbi spanyol középpályása

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2021.06.30. 22:15
null
Borja Valero összesen hat évet töltött el a Fiorentinánál (Fotó: AFP)
Bejelentette visszavonulását Borja Valero egyszeres spanyol válogatott labdarúgó.

A 36 éves középpályán az Instagram-oldalán tudatta döntését a közvéleménnyel.

Borja Valero a Real Madrid akadémiáján nevelkedett, és a 2006–2007-es idényben két mérkőzésen pályára is lépett a királyi klub első csapatában. 2007-ben a Mallorcához, majd egy évvel később a West Bromwich Albionhoz igazolt, 2010-től pedig két éven át a Villarrealt erősítette. Innen a Fiorentinához vezetett az útja, öt idényt töltött itt el, aztán három évig az Interben játszott, mielőtt tavaly nyáron visszatért a firenzei egylethez.

Eljött az a pillanat, amely mindig olyan távolinak tűnt. Itt az ideje, hogy befejezzem a labdarúgást. Legszívesebben a zsúfolt Curva Fiesole (a Fiorentina szurkolói csoportja – a szerk.) előtt hagytam volna abba, de az életben és a futballban sajnos nem mindig minden rajtunk múlik. Köszönöm, firenzeiek, találkozunk a városban!” – írta a veterán labdarúgó a közösségi oldalán.

Borja Valero a spanyol élvonalban 137, a Serie A-ban 268 mérkőzésen lépett pályára, míg a spanyol válogatottban egyszer, 2011 júniusában szerepelt – az Egyesült Államok elleni felkészülési meccsen kapott lehetőséget Vicente del Bosque szövetségi kapitánytól, és gólpasszal hálálta meg a bizalmat.


Legfrissebb hírek

Guti: Ha Szoboszlai a legjobb, akkor tárt karokkal várjuk Madridban

Spanyol labdarúgás
13 órája

Kulcsfontosságú napok előtt a Barcelona, csodát tenne a Leverkusen és a Feyenoord

Bajnokok Ligája
22 órája

Stuani a 88. percben egyenlített, nem született döntés a katalán rangadón

Spanyol labdarúgás
2025.03.10. 23:04

Csak ikszelt a Lazio, nem tudott feljönni Bajnokok Ligája-indulást érő helyre

Olasz labdarúgás
2025.03.10. 22:54

A Juventus edzője a súlyos vereség után: Nem beszélhetünk tovább a bajnoki címről!

Olasz labdarúgás
2025.03.10. 08:19

Döbbenet, négyet lőtt az Atalanta a Juventus otthonában!

Olasz labdarúgás
2025.03.09. 22:43

A Roma 22 másodperc után meglőtte a győztes gólját

Olasz labdarúgás
2025.03.09. 20:20

Mbappé és Vinícius betalált, győzött a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.03.09. 18:22
Ezek is érdekelhetik