Kétgólos hátrányból állt fel, a 92. percben fordított a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.04.17. 20:44
Ismét Benzema volt a hős: a 92. percben fordított a Real Madrid a Sevilla ellen (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid kétgólos hátrányból felállva 3–2-re nyert a Sevilla ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Sevilla–Real Madrid 2–3
(2–0)
Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion. Vezette: Cuadra
Sevilla: Bono – Navas, Koundé, D. Carlos, Acuna (Gudelj, 62.) – Jordán, Rakitic, A. Gómez (O. Torres, a szünetben) – Lamela (Ocampos, 72.), Martial (Mir, 41.), Corona (Augustinsson, 62.). Vezetőedző: Julen Loupetegi
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, L. Vázquez (Nacho, 81.) – Kroos, Camavinga (Rodrygo, a szünetben), Modric (Asensio, 81.) – Valverde, Benzema (M. Díaz 90+6.), Vinícius Jr. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Rakitic (21.), Lamela (25.), ill. Rodrygo (50.), Nacho (83.), Benzema (90+2.)

A Real Madrid kedden hosszabbításban jutott tovább a Chelsea elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntős párharcból, így önbizalommal tele, de fáradtan utazhatott Sevillába.

A meccsen aztán főleg a fáradtságot lehetett észrevenni Carlo Ancelotti csapatán: a Sevilla kezdett jóval veszélyesebben, a 21. percben pedig 18 méterről végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat. Ivan Rakitic állt oda a labda mögé, s bár lövése remekül csapódott a rövid alsó sarok felé, a Real Madrid szétnyíló sorfalának is nagy szerepe volt abban, hogy gólt ünnepelhettek a vendégek (1–0).

Mindössze négy perc telt el, amikor Marcos Acuna meglódult a jobb oldalon, Jesús Corona megverte emberét, Éder Militaót a tizenhatoson belül, elpöckölte a labdát Thibaut Courtois mellett, Érik Lamela pedig az üres kapuba passzolt (2–0).

A szünetig már nem tudott kozmetikázni az eredményen a Real Madrid, de a második félidő elejét nagyon megnyomta, s az 50. percben Vinícius Jr. és Carvajal összjátéka nyomán a félidőben beálló Rodrygo talált be közelről (2–1). A vendégek a folytatásban is veszélyesebbek voltak, és már a 76. percben egyenlítettek, de Vinícius gólját kezezés miatt érvénytelenítették.

A 81. percben kettőt cserélt Ancelotti, beállt Marco Asensio és Nacho Fernández. Utóbbi Carvajal 83. percben középre tett labdájánál avatkozott először játékba, és egyből betalált (2–2).

A hajrában a lendületben levő Real Madrid felőrölte ellenfelét, s a 92. percben a góllövőlista éllovasa, Karim Benzema eldöntötte a rangadót Rodrygo gólpasszából. A listavezető előnye már-már behozhatatlan – persze Barcelonában nem így gondolják. 2–3

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Vasárnap

Atlético Madrid–Espanyol 2–1 (Carrasco 52., 90+10. – a másodikat 11-esből, ill. De Tomás 74.)
Kiállítva: Kondogbia (Atlético, 74.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 0–2 (Aspas 11., Beltran 37.)
Granada–Levante 1–4 (Collado 90+2., ill. Dani Gómez 17., Morales 56. – 11-esből, Malsa 77., Soldado 90+5.)
Kiállítva: Germán Sánchez (Granada, 54.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Getafe–Villarreal 1–2
(Ünal 63., ill. Gerard Moreno 7., Trigueros 16.)
Elche–Mallorca 3–0 (Mojica 42., Bigas 58., Li Kang In 81. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Joselu 64.)
Valencia–Osasuna 1–2 (Soler 83. – 11-esből, ill. Chimy Ávila 50. – 11-esből, Budimir 74.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Real Betis 0–0

Kiállítva: David Silva (Real Sociedad, 90+4.)

HÉTFŐN
21.00:
Barcelona–Cádiz (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

20. Alavés32671925–53–2825

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GYŐZÖTT A REAL MADRID!

90+9. perc: Mariano Díazt is figyelmezteti egy lappal a játékvezető.

90+6. perc: Kroos kapott egy sárga lapot.

90+4. perc: A Real Madrid meg tudja tartani a labdát, de nem erőlteti már a támadásokat. A hosszabbítás mellesleg 7 perc.

90+2. perc: GÓÓÓL! KI MÁS? – KARIM BENZEMA. Vinícius és Rodrygo játszott össze a jobb oldalon, utóbbi Benzemának passzolt, ő pedig egy kis kivárás után előtte a rövidbe – fordít a Real Madrid. 2–3

A Sevilla az utóbbi percekben meg tudja tartani a labdát, ezzel pedig távol tartja kapujától a Real Madridot.

84. perc: Oliver Torres gyűjt be egy sárga lapot.

84. perc: Benzema jutott be ismét a tizenhatoson belülre, lőtt is, de mellé.

83. perc: GÓÓÓL! Nacho Fernández találatával egyenlít a Real Madrid. Az egy perce beállt Nacho tökéletesen érkezett Carvajal szöglet utáni középre tett labdájára. Egy érintés, egy gól. 2–2

82. perc: Asensio és Nacho a pályán Modric és Lucas Vázquez helyén.

A meg nem adott gól óta inkább a Sevilla akarata érvényesül.

81. perc: Diego Carlos gyűjt be egy sárga lapot.

78. perc: NEM! Vinícius kezezése miatt nem adják meg a Real Madrid egyenlítő találatát.

76. perc: Azóta azonban hosszasan videózzák az esetet, mégis gól lesz belőle?

74. perc: GÓL, DE ÉRVÉNYTELEN! Egy jobb oldali beadást követően Modric továbbított Vinícius elé, aki közelről betalált, de kezezés miatt lefújták az akciót.

73. perc: MEKKORA HELYZET MARADT KI! Rafa Mir rontott közelről.

72. perc: Ocampos állt be a gólszerző Lamela helyett a Sevillánál.

68. perc: Jesús Navas cselezte be magát a tizenhatoson belülre, lövéssel is próbálkozott, de veszélytelen volt.

Az utóbbi percekben már nem nyom úgy a Real Madrid, mint a félidő elején, de veszélyesebb, mint az első félidőben.

62. perc: Kettős csere a Sevillánál, Gudelj és Augustinsson állt be Acuna és Corona helyére.

58. perc: Rakitic maradt lent. Őt is le kell cserélni?

55. perc: Egészen máshogy játszik a Real Madrid, mint az első félidőben – érik az egyenlítés?

53. perc: Militao próbálkozott meg egy távoli lövéssel – Bono védett.

50. perc: GÓÓÓL! Szépít a Real Madrid! Micsoda támadás volt ez – Vinícius továbbította klasszis megoldással Carvajalnak a labdát, ő az alapvonalról középre tett azt, Rodrygo pedig közelről nem hibázott. 2–1

48. perc: EZ ZICCER VOLT! Karim Benzema került szembe a kapuhoz közel Bonóval, de védett a marokkói.

Rakitic már 6 gólnál jár karrierje során a Real Madrid ellen.

JÖHET A FOLYTATÁS!

A szünetben Oliver Torres érkezett Papu Gómez helyére a hazaiaknál, a Real Madridnál Camavingát Rodrygo váltotta.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Négy perc a ráadás.

44. perc: Benzema brilliáns cseleket mutatott be a tizenhatoson belül, eljutott lövésig, de – habár csak centik hiányoztak – nem talált kaput.

41. perc: Nem tudja folytatni Martial, a helyére Rafa Mir jött be.

40. perc: Utóbbiért reklamált is Martial, amit a játékvezető egy sárga lappal díjazott.

38. perc: Camavinga buktatta Martialt, ápolni kell a hazaiak támadóját. Sárga lapot is érhetett volna a becsúszás, az pedig már a fiatal középpályás kiállítását jelentette volna...

34. perc: Benzema kapásból, a tizenhatoson kívülről lőtt, de középre ment a labdája, csemege volt Bonónak.

31. perc: Camavinga gyűjtötte be a meccs első sárga lapját.

30. perc: A Sevilla eddig tankönyvbeillően kontrollálja az érezhetően fáradt címvédő elleni meccsét, de vajon lesz-e válasza a Real Madridnak? Most éppen Benzema jutott be a tizenhatoson belülre, de szinte rögtön labdát vesztett.

25. perc: GÓÓÓL! Mi folyik itt? Már kettővel vezet a Sevilla. Acuna szépségdíjas passza után Corona előzte meg Militaót, átemelte Courtois-t, így továbbítva Lamela elé, aki bevette az üres kapot. 2–0

24. perc: Ezúttal a jobb oldalon, Acuna vezérletével vezetett veszélyes támadást a Sevilla. Gondban a Real Madrid?

21. perc: GÓÓÓL! Raktic szabadrúgása jól kanyarodott a rövid sarok felé, de ebben alaposan benne volt a madridiak szétnyíló sorfala is. 1–0

20. perc: Itt a hazaiak nagy esélye... 18 méterről jöhet szabadrúgással a Sevilla Modric szabálytalansága után.

18. perc: A Real Madrid szöglete ugyan nem volt veszélyes, de Bono rosszul nyúlt a labdához, saját védőjével ütközött... majdnem így lett veszélyes.

13. perc: Még negyedóra sem telt el a meccsből, de a Sevilla egyelőre egyáltalán nem játszik alárendelt szerepelt.

9. perc: Martial mozgott be a tizenhatoson belülre, elszakadt Vázqueztől, lőtt, és ugyan nem sokat tévedt, de mellé.

7. perc: Vinícius lódult meg a bal oldalon, Benzemának továbbított, aki belelőtte a labdát a védőbe.

6. perc: Az első lövés a Real Madridé, Camavinga próbálkozott, de jócskán fölé...

5. perc: Meglepő lehet, de a vendégek most először tudták hosszabb ideig áthozni a Sevilla térfelére a labdát.

2. perc: A Sevilla veszélyeztet először – egy jobb oldalról élesen érkező beadásba Martial tette bele kis híján a lábát, de lemaradt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A Sevilla fehér-piros, a Real Madrid kék mezben lép pályára.

A Real Madrid – és a meccs – legnagyobb hiányzója Casemiro, aki eltiltás miatt nem lehet ott a pályán.

A játékosok már készen állnak, hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Így érkeztek meg a Real Madrid játékosai

A Real Madrid nagy sikerrel a markában utazott Sevillába, Carlo Ancelotti csapata ugyanis hosszabbítást követően, 5–4-es összesítéssel kiejtette a Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből kedden a címvédő Chelsea-t, így bejutott az elitsorozat legjobb négy együttese közé, az elődöntőben pedig a tavalyi döntős Manchester City lesz az ellenfele.

A madridiak előnye jelenleg 12 pont a tabella élén, 31 fordulót követően – igaz, a második Barcelonának úgy van ennyivel kevesebb pontja, hogy egy meccsel kevesebbet játszott. A harmadik helyen aztán ott van a Sevilla, amelynek ugyanannyi pontja van, mint a katalánoknak. Hét meccsel a vége előtt a mai tehát sordöntő meccs lehet a királyiak számára, hiszen ha nyernek, aligha lehet már utolérni őket, viszont ha kikapnak, akkor még gondba is kerülhetnek.

A két csapat legutóbbi egymás elleni, madridi meccsét a Real Madrid nyerte meg, méghozzá 2–1-re – Vinícius Jr. a 87. percben szerzett győztes találatot.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A SEVILLA–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!