A Leganés nyerte a spanyol másodosztályt, így feljutott az élvonalba

M. B.M. B.
Vágólapra másolva!
2024.06.03. 11:32
Fotó: Imago Images
A Leganés nyerte a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 2023–24-es kiírását, miután a vasárnapi, utolsó fordulóban 2–0-ra legyőzte az Elchét hazai környezetben, míg a forduló előtt még az első helyen álló, feljutását korábban bebiztosító Valladolid kikapott a Tenerife otthonában.

A kék-fehér együttes így négy másodosztályú idény után tér vissza az élvonalba, ahonnan a 2019–20-as évad végén búcsúzott. A harmadik feljutó kilétéről rájátszás dönt, melyen az Eibar, az Espanyol, a Sporting Gijón és a Real Oviedo vesz majd részt.

Az alsóházban a Villarreal B, Andorra, Alcorcón trió kiesése már korábban eldőlt, a bennmaradásért még harcban levő Mirandés és Amorebieta ki-ki meccset vívott egymással az utolsó fordulóban. A mérkőzést a hazai pályán játszó Mirandés nyerte, így megőrizte másodosztálybeli tagságát. A kétcsoportos harmadosztályból egyenes ágon a Deportivo La Coruna és a Castellón jutott fel, míg a maradék két helyért nyolc csapat versenyez, köztük a Málaga és a Córdoba is.

Legfrissebb hírek

Zsarolták, megfenyegették, megalázták – Kitálalt a Real Madrid korábbi táplálkozási szakértője

Spanyol labdarúgás
6 órája

Barca: először kezdhet az idényben Ter Stegen, de nem kizárt, hogy mennie kell

Spanyol labdarúgás
2025.12.16. 12:22

Megőrizte idegenbeli veretlenségét a Betis

Spanyol labdarúgás
2025.12.15. 23:02

A csapategységet dicsérte az Alavés legyőzése után Xabi Alonso

Spanyol labdarúgás
2025.12.15. 11:43

Mbappé ismét betalált, a Real Madrid az Alavés otthonában szerzett három pontot

Spanyol labdarúgás
2025.12.14. 22:57

La Liga: elhalasztják a Levante és a Villarreal meccsét

Spanyol labdarúgás
2025.12.14. 19:04

La Liga: kikapott Vigóban a Bilbao

Spanyol labdarúgás
2025.12.14. 18:13

Raphinha döntött, a Barcelona legyőzte az Osasunát

Spanyol labdarúgás
2025.12.13. 20:26
Ezek is érdekelhetik