A 100. percben dőlt el a hétgólos spanyol bajnoki: a Villarreal legyőzte az eddigi első helyezettet

K. Zs.K. Zs.
2024.08.26. 23:40
Négy gólt ünnepelhettek a Villarreal játékosai hétfő este (Fotó: Getty Images)
Először vesztett pontokat a Celta Vigo a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2024–25-ös idényében: a kékek, bár kétszer is vezettek, fordulatos mérkőzésen 4–3-ra kikaptak a Villarreal otthonában a 3. forduló hétfő késő esti nyitányán.

Az estének veretlenül nekifutó két csapat mérkőzésének 12. percében született az első gól: Alfon González lövését blokkolták a gólvonal előtt, azonban a kipattanóból Borja Iglesias már a kapuba lőtt. 0–1

Sergi Cardona egy szöglet után, közelről egyenlített (1–1), ám hamarosan ismét a vendégeknél volt az előny: a 31. percben Óscar Mingueza nagy gólt lőtt szabadrúgásból. 1–2

A második félidő derekán Thierno Barry fejjel újra döntetlenre alakította az állást (2–2), majd perceken belül már a Villarreal vezetett – a nem sokkal korábban becserélt Nicolas Pépé kapu elé lőtt labdája Jailsonról a saját kapujába pattant, öngól. 3–2

De még mindig nem volt vége: Carl Starfelt fejjel egyenlített a 80. percben (3–3), és a mozgalmas hajrában billenhetett volna bármelyik oldalra az állás: a Villarreal lesgólt ért el, a Celta kapufát lőtt, ziccert hibázott…

És aztán a 100. percben csak-csak bekövetkezett a billenés: VAR-ozás után a hazaiak 11-eshez jutottak, és bár Dani Parejo lövését Iván Villar vetődve kivédte, a kipattanót az ítélet-végrehajtó már berúgta – 4–3-ra nyert a Villarreal, és a tabella élére állt.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Villarreal–Celta Vigo 4–3 (S. Cardona 26., Barry 60., Jailson 64. – öngól, Parejo 90+10., ill. Borja Iglesias 12., Mingueza 31., Starfelt 80.)