Fantasztikus bemutatkozás, Olmo góljával nyert a Barca a Rayo otthonában

D. Á.D. Á.
2024.08.27. 21:24
Olmo öröme (Fotó: Getty Images)
A Barcelona 2–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában, kedd este.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
RAYO VALLECANO–BARCELONA 1–2 (1–0)
Madrid, Estadio de Vallecas. V: Grado
Rayo Vallecano: Cardenas – Balliu, Lejeune, Mumin, Espino – U. Lopez (Ciss, 56.), Valentin (Chavarria, 68.) – De Frutos (Gumbau, 65.), Palazon, Á. García (Embarba, 56.) – Camello (Nteka, 65.). Vezetőedző: Inigo Pérez
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, Cubarsi, I. Martínez, Martin (Baldé, 65.) – Bernal, Pedri (F. López, 90+1.) – Yamal (Víctor, 90+6.), Raphinha, F. Torres (D. Olmo, a szünetben) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző: U. Lopez (10.), ill. Pedri (60.), D. Olmo (82.)

A Barcelona két forduló után százszázalékos mérleggel várhatta a Rayo Vallecano elleni összecsapást. A madridiak szintén jól kezdték az új idényt, négypontosak voltak két meccs után.

Ami az új igazolásokat illeti, a Rayónál egyelőre nem volt ott a keretben James Rodríguez, a Barcánál viszont a kispadon kapott helyet Dani Olmo, miután sikerült megoldani a regisztrálását.

Sokkal élénkebben kezdte az összecsapást a hazai együttes, ennek a 10. percben meg is lett a gyümölcse: De Frutosra senki sem figyelt a jobb szélen, a középre tett passza után Unai Lopez állítás nélkül lőtt nagyjából tíz méterről, Ter Stegen nem ért le időben a rövidre. 1–0

Az első félidő második felében már mutatott életjeleket a Barcelona, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A fordulás után ez megváltozott, az első óra végén jött is az egyenlítés: Pedri és Raphinha játszott össze a Rayo tizenhatosánál, végül előbbi került lövőhelyzetbe. A középpályás a gyengébbik lábával pontosan lőtt a bal alsó sarokba. 1–1

Tíz perccel később Lewandowski is beköszönt, a lengyel azonban hiába ünnepelt, a VAR Koundé szabálytalansága érvénytelenítette a találatot. Ami késett, az nem múlott viszont, a csereként pályára lépő Dani Olmo a 82. percben teljesen üresen vehette át a labdát tizenhatoson belül, majd megnézte a jobb alsó sarkot, és rendkívül pontosan gurított oda ballal. 1–2

Hiába volt tíz perc ráadás, a Rayónak nem jött össze a gól, így a Barcelona elhozta a három pontot Madridból, és három meccs után kilenc ponttal a tabella élén áll.