La Liga: pamplonai remivel tért vissza az élvonalba a Leganés

M. B.M. B.
2024.08.17. 21:09
Nem bírtak egymással a felek az El Sadarban (Fotó: Imago Images)
Nem bírt egymással az Osasuna és a Leganés a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójának szombati mérkőzésén.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de igazán veszélyesek az élvonalba négyéves szünet után visszatérő vendégek voltak: Juan Cruz kilépett az őt lesre állítani igyekvő védők közül, és a kapus mellett laza mozdulattal a hálóba helyezett.

A fordulás után már az Osasuna irányította a játékot, míg a Leganés megelégedett az eredmény megőrzésével. A kék-fehérek szerencséje a 79. percben fogyott el: Aimar Oroz 18 méterről megeresztett lövése a jobb kapufáról Juan Soriano kapusra, róla pedig a hálóba pattant – szerencsés góllal egyenlítettek a pamplonaiak, s így egy pontot otthon is tartottak.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Osasuna–Leganés 1–1 (J. Soriano 79. – öngól, ill. J. Cruz 22.)

Később
21.30: Valencia–FC Barcelona (Tv: Spíler2)

Augusztus 18., vasárnap
19.00: Real Sociedad–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
21.30: Mallorca–Real Madrid (Tv: Spíler2)
Augusztus 19., hétfő
19.00: Real Valladolid–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.30: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Getafe 1–1 (Sancet 27., ill. Uche 64.)
Real Betis–Girona 1–1 (Bartra 6., ill. Misehouy 72.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Alavés 2–1 (Swedberg 67., Iago Aspas 84., ill. Kike García 17.)
Las Palmas–Sevilla 2–2 (Nianzou 42. – öngól, Sandro Ramírez 71., ill. Álex Suárez 25. – öngól, J. Sánchez 61.)