500. Celta-meccsén Aspas pontot mentett a Girona ellen

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.09.29. 15:55
Iago Aspas az 500. mérkőzését játszotta a Celta Vigóban, amely a veterán spanyol csatár góljának köszönhetően mentette döntetlenre a Girona elleni bajnokiját (Fotó: Getty Images)
A Bajnokok Ligája-induló Girona 1–1-es döntetlent játszott a Celta Vigo vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában.

Igazi ünnepre készültek a galiciaiak, hiszen a 37 éves klubikon, a Liverpoolnál is megfordult spanyol csatár, Iago Aspas az 500. mérkőzésére készült a Celta Vigo színeiben, de a támadó ezúttal csak csere volt.

A pályán azonban már inkább a Gironáról szólt minden, ugyanis a vendéglátó az első félidőben nemigen jutott helyzetig, a katalánok pedig három nagy helyzetük közül egyet gólra váltottak, a 39. percben Yangel Herrera fejesét nem tudta védeni Vicente Guaita.

A Celta ugyan a második félidő elején sem tudott felpörögni, leginkább a Girona szervezett játéka miatt, de az utolsó tíz perc kezdetén épp a csereként beállt Aspas indított egy akciót, amely után a bal oldali beadást követően a társak tökéletesen készítettek le a veterán csatárnak, aki a 16-os vonaláról szépen lőtt a kapu jobb alsó sarkába – Aspasnak az 500. mérkőzésén ez volt a 208. gólja a Celta Vigóban.

Az egyenlítés pedig megtette a hatását, a hazaiak a hajrára már fel tudtak pörögni, s a fordítástól sem álltak távol, de erre már nem maradt idejük, így a felek megosztoztak a pontokon.

SPANYOL LA LIGA
8. forduló
Celta Vigo–Girona 1–1 (Aspas 81., ill. Y. Herrera 39.)

KÉSŐBB
16.15: Athletic Bilbao–Sevilla (Tv: Spíler2)
18.30: Real Betis–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Valladolid–Mallorca 1–2 (I. Sánchez 90+4., ill. Larin 59., Valery 83.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Barcelona 4–2 (Budimir 18., 72. – a másodikat 11-esből, Zaragoza 28., Bretones 85., ill. P. Víctor 53., Yamal 90.)
Rayo Vallecano–Leganés 1–1 (Camello 8., ill. J. Cruz 55.)
Real Sociedad–Valencia 3–0 (Kubo 8., Óskarsson 80., 90+3.)
Getafe–Alavés 2–0 (Arambarri 42., Milla 57.)