A Real Madrid játékosa megdöbbent, hogy nem szerepel az Aranylabda-jelöltek harmincfős listáján

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.09.09. 11:46
Rodrygo nem került be a legjobb 30-ba (Fotó: Getty Images)
Megdöbbent amiatt, hogy lemaradt az Aranylabda-jelöltek harmincfős listájáról Rodrygo, a Real Madrid kétszeres Bajnokok Ligája-győztes labdarúgója.

A 23 éves brazil játékos 17 góllal és 9 gólpasszal zárta az előző idényt, melynek során 51-szer lépett pályára a spanyol elitalakulatban. Klubtársai közül Vinícius Jr, Jude Bellingham, Dani Carvajal, Federico Valverde, Antonio Rüdiger, a már visszavonult Toni Kroos és a nyáron érkező Kylian Mbappé is ott van a várományosok között. A névsort szerdán tette közzé a France Football magazin.

„Dühös vagyok, mert úgy érzem, hogy megérdemlem. Nem akarom kisebbíteni a listán szereplők érdemeit, ők is megérdemlik, de szerintem ott a helyem a 30-ban. Nagyon meglepődtem, ám nem sokat tehetek az ügyben, nem én döntök” – jelentette ki Rodrygo, aki a 2019-es érkezése óta többek között három bajnoki címet és egy kupaelsőséget is szerzett a Real Madriddal.

A győztes – a további kategóriák legjobbjaival együtt – október 28-án veheti át a trófeát Párizsban.