Az Atlético Madrid a Valencia ellen is megőrizte veretlenségét

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.15. 22:57
Antoine Griezmann megint bevette a Valencia kapuját (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 3–0-ra nyert hazai pályán a Valencia ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában.

Az eddig veretlen Atlético Madridhoz a négy meccsen egy pontot gyűjtő Valencia látogatott. Az első komoly helyzetre a 20. percig kellett várni, Sörloth lövését Mamardasvili hárította, majd Samuel Lino lőtt mellé. Az első félidő végén vezetést szerzett Diego Simeone együttese: Griezmann kapta a bal oldalon a labdát, majd középre tette De Paulnak, aki Conor Gallaghert ugratta ki. A Chelsea-től a nyáron érkező játékos a bal alsó sarokba passzolta a labdát.

A folytatás újabb hazai gólt hozott, Lino felfejelt labdájára Antoine Griezmann csapott le és lőtt a jobb alsó sarokba. A franciának ez volt a 13. gólja a Valencia ellen, ennél többször csak az Athletic Bilbao ellen talált be.

A Valencia nem jelentett veszélyt, a csereként beálló Julián Álvarez állította be a 3–0-s végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Atlético Madrid–Valencia 3–0 (Gallagher 39., Griezmann 54., J. Álvarez 90+4.)

Korábban
Girona–FC Barcelona 1–4 (Stuani 80., ill. Lamine Yamal 30., 37., Dani Olmo 47., Pedri 64.)
Kiállítva: Ferran Torres (Barcelona, 86.)
Celta Vigo–Valladolid 3–1 (H. Álvarez 21., B. Iglesias 38., Douvikas 90+1., ill. Moro 50.)
Kiállítva: Mario Martín (Valladolid, 82.)
Las Palmas–Athletic Bilbao 2–3 (Sandro Ramírez 58., Álex Munoz 83., ill. Sancet 7., Nico Williams 30., Paredes 76.)
Kiállítva: Mikel Jauregizar (Athletic Bilbao, 56.)

HÉTFŐ
21.00: Rayo Vallecano–Osasuna (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Villarreal 1–2 (Albiol 57. – öngól, ill. L. Costa 27., A. Pérez 90+4.)
Kiállítva: Lato (Mallorca, 69.)
Espanyol–Alavés 3–2 (Puado 21., 56., 63 – 11-esből, ill. Conechny 35., Tenaglia 68.)
Sevilla–Getafe 1–0 (Jesús Navas 23.)
Real Sociedad–Real Madrid 0–2 (Vinícius Júnior 58. – 11-esből, K. Mbappé 75. – 11-esből)