Ezúttal nem volt kérdés: a Barcelona négyet vágott a Gironának

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.15. 18:14
Lamine Yamal vezérletével a Barcelona kitömte a Gironát (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona az előző három mérkőzésén nem tudta legyőzni a Gironát, ezúttal viszont 4–1-re nyert a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában. Robert Lewandowski a 100. barcelonai meccsén gólpasszig jutott, Lamine Yamal duplázott, Dani Olmo és Pedri is betalált.

Az FC Barcelona a Girona elleni előző három találkozóját nem tudta megnyerni, az előző idényben hazai pályán és idegenben is 4–2-re vereséget szenvedett Xavi együttese. Ezúttal viszont már Hansi Flick irányította az FC Barcelonát, amely ugyan mezőnyfölényben játszott, sokáig nem tudta feltörni a hazaiak védelmét. A 30. percben Lamine Yamal szerzett labdát a Girona tizenhatosánál, majd a bal felső sarokba varrta labdát.

Hét perccel később Raphinha bal oldali szabadrúgása a 100. barcelonai mérkőzését játszó Robert Lewandowski lábáról pattant hátra, az érkező Yamal pedig a jobb alsó sarokba tekerte a labdát. A Girona mindössze egyszer veszélyeztetett, de a szépítés így is összejöhetett volna: a 44. percben Inigo Martínez kezére pattant a labda, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt. 0–2

A második játékrész elején is betalált a Barca: Jules Koundé ugratta ki Dani Olmót, a spanyol középpályás kicsit kisodródott, de éles szögből is nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába. Olmo így mindhárom barcelonai mérkőzésén betalált. Ahogy a Valladolid elleni 7–0-s mérkőzésen, a barcelonai csapat ezúttal sem akart megállni. Paulo Gazzaniga Yamal és Lewandowski ellen is komoly bravúrt mutatott be, a 64. percben már az argentin kapus is tehetetlen volt. A 21 éves Marc Casadó remek labdát passzolt a Girona védelmi vonala mögé Pedrinek, aki a kapus mellett elhúzva a jobb kapufa mellé lőtte a labdát. 0–4

A Barcelona a négygólos előny birtokában is magasan a Girona térfelén próbált labdát szerezni, és ezt követően helyzeteket kialakítani. A hazaiak ezt ki is használták, egy ügyes labdakihozatal végén Cristhian Stuani szépített a 80. percben. Az FC Barcelona Ferran Torres kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a találkozót, Hansi Flick csapatának győzelme nem volt veszélyben: 4–1-re nyert és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Girona–FC Barcelona 1–4 (Stuani 80., ill. Lamine Yamal 30., 37., Dani Olmo 47., Pedri 64.)
Kiállítva: Ferran Torres (Barcelona, 86.)

KÉSŐBB
Las Palmas–Athletic Bilbao 2–3 (Sandro Ramírez 58., Álex Munoz 83., ill. Sancet 7., Nico Williams 30., Paredes 76.)
Kiállítva: Mikel Jauregizar (Athletic Bilbao, 56.)
Atlético Madrid–Valencia 3–0 (Gallagher 39., Griezmann 54., J. Álvarez 90+4.)

Korábban
Celta Vigo–Real Valladolid 3–1 (Hugo Álvarez 21., Borja Iglesias 38., Douvikas 90+1., ill. Raúl Moro 50.)
Kiállítva: Mario Martín (Valladolid, 82.)

HÉTFŐ
21.00: Rayo Vallecano–Osasuna (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Villarreal 1–2 (Albiol 57. – öngól, ill. L. Costa 27., A. Pérez 90+4.)
Espanyol–Alavés 3–2 (Javi Puado 21., 56., 63 – 11-esből, ill. Conechny 35., Tenaglia 68.)
Sevilla–Getafe 1–0 (Jesús Navas 23.)
Real Sociedad–Real Madrid 0–2 (Vinícius Júnior 58. – 11-esből, K. Mbappé 75. – 11-esből)