TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.09.01. 23:33
Real Madrid CF v Real Betis Balompie - La Liga EA Sports
Kylian Mbappé két gólt is szerzett a Betis ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Madrid odahaza 2–0-ra legyőzte a Real Betist. A madridiak mindkét gólját Kylian Mbappé szerezte, aki 28 kísérlet után volt eredményes új csapatának színeiben a spanyol bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
REAL MADRID–REAL BETIS 2–0 (0–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Alberola Rojas
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Militao, Rüdiger, F. Mendy (F. García, 66.) – Tchouaméni, Ceballos (Brahim, 66.), Valverde – Rodrygo (Endrick, 89.), Vinícius Jr., K. Mbappé (Modric, 85.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
BETIS: Rui Silva – Perraud, Natan, Llorente, Sabaly – M. Roca, W. Carvalho (Cardoso, 58.) – Abde (Juanmi, 83.), Fornals (I. Losada, 83.), Rodri (Diao, 72.) – Ruibal (V. Roque, 58.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Gólszerző: K. Mbappé (67., 75. – a másodikat 11-esből)

Nehéz lett volna megmondani, hogy a tűz vagy az elképzelés hiányzott jobban a Real Madridból az első félidőben, de tény: a madridi közönség egyáltalán nem lehetett elégedett a látottakkal.

A labdát ugyan többet birtokolta a hazai csapat, de igazi helyzetet nem sikerült kialakítania a Betis kapuja előtt. Az első madridi bajnoki góljára hajtó Kylian Mbappé küzdött, és a társak is keresték labdával, de a francián inkább megakadtak a Real Madrid támadásai. Nem volt meglepetés, hogy nem született gól negyvenöt percnyi játék után, és a közönségnek sem tetszett, amit látott: a játékosok szórványos füttyszó kíséretében vonultak a pihenőre.

A második félidőben egy fokozattal feljebb kapcsoltak a csapatok, némi lendület és élet költözött a találkozóba. A Real Madrid két esetben is tizenegyest reklamált, előbb egy kezezés, majd egy Dani Ceballosszal elkövetett szabálytalanságnak vélt jelenet miatt, de a játékvezető egyik esetben sem fújt a sípjába. Pedig a lassítások alapján utóbbi esetében bizony meg kellett volna tennie.

Egy csodálatos egyéni villanásra volt szükség ahhoz, hogy a Real Madrid megtalálja a rést ellenfele védelmén: Federico Valverde bravúros technikai mozdulattal játszotta meg Mbappét, aki könnyedén lőtt a rövid sarokba. Ez volt a francia első gólja a spanyol bajnokságban a Real Madrid színeiben, ehhez 28 lövésre volt szüksége...

Ám ha egy üzlet egyszer beindul! Nyolc perccel később Vinícius Júnior esett el Rui Silva térdében, a játékvezető pedig videózás után büntetőt ítélt a Madrid javára – Mbappé nem hibázott, amivel pár perc alatt nulláról kettőre növelte madridi góljainak számát a ligában. 2–0

A hajrában a Real Madrid már magabiztosan a kezében tartotta a meccset, Ancelotti még lecserélte Mbappét, akit megtapsolt a madridi közönség. A fővárosi együttes pedig hozta a három pontot.