Zsinórban harmadszor ikszelt a Rayo; öt nyeretlen meccs után győzött a Sociedad

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.28. 20:30
Juan Cruz góljával szerzett egy pontot a Leganés (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában a Rayo Vallecano 1–1-es döntetlent játszott a Leganésszel, míg a Real Sociedad 3–0-ra megverte a Valenciát.

Gyors góllal kezdett az előző két meccsén döntetlen elérő Rayo – amelyben az augusztus végén igazolt volt Real Madrid-játékos, James Rodríguez először lépett pályára kezdőként –, egy labdavesztés után Sergio Camello csinálta meg magának a helyzetet, majd a kapuba is gurított. A folytatásban is a hazaiak támadójátéka rejtett több veszélyt, a vendégek egy nagyobb helyzetig jutottak el, amikor Adriá Altimira szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál, majd kevéssel lőtt a bal kapufa mellé.

Egy centimétereken múló lesgóllal és jó lövésekkel indította a második félidőt a hazai csapat, de az idegenben még nyeretlen Leganés egyenlített: Valentin Rosier pontos bepassza után Juan Cruz varrta fel a labdát a bal felsőbe. Aztán Sergio González fejesével majdnem fordítottak is a vendégek, ám Augusto Batalla nagyot védett, de a másik oldalon a volt újpesti kapus, Marko Dmitrovics is fontos hárításokat mutatott be. A hajrá kevesebb helyzetet hozott, gólt pedig egyet sem. 1–1

A Rayóhoz hasonlóan a Real Sociedad is nyolc perc elteltével szerzett vezetést: Jesús Vázquez centerezett, Kubo Takefusza pedig bevágta a labdát a kapuba. Keveset mutatott a Valencia az első félidőben, a baszkok közelebb jártak az újabb gól megszerzéséhez. A szünet után feljavult a vendégek játéka, azonban a hazaiak kontrái továbbra is sok veszélyt hordoztak magukban. Egy ilyen szituáció után a 80. percben lezárta a mérkőzést a kék-fehér csapat, egy szépen végigvitt gyors támadás végén Orri Óskarssonnak már könnyű dolga volt, gyakorlatilag az üres kapuba kellett lőnie.

A végjátékban is lyukas volt a Valencia védelme, Sergio Gómez pedig ziccerben önzetlen volt, így a 20 éves izlandi támadó megszerezhette a második találatát. Öt nyeretlenül megvívott találkozót követően – amelyből négyen gólt sem szerzett – győzött a Sociedad. 3–0