Magath a Facebookon barátkozik a szurkolókkal

Vágólapra másolva!
2011.02.11. 13:26
null
Felix Magath megmutatja a másik arcát (Forrás: Facebook.com)
Címkék
A Schalke 04 nem éppen közvetlenségéről ismert menedzsere, Felix Magath a legnépszerűbb közösségi oldalon létrehozott saját profil segítségével próbálja normalizálni kapcsolatát a klub szurkolóival.

 

A barátságosnak csak nagy jóindulattal nevezhető német szakvezető az elmúlt hetekben több verbális támadást is kapott a Ruhr-vidéki klub szurkolóitól, akik szerint Magath lerombolja a Schalke mítoszát. „Ne add el a klub lelkét" – üzenték neki legutóbb, a szakember pedig értett a szóból, és meghallva az idő szavát, kommunikációs offenzívába kezdett.

Ezúttal azonban nem a tőle megszokott érdes stílusban, hanem a Facebookon létrehozott profilján keresztül, ahol nyájas hangvételű bejegyzésekkel igyekszik a drukkerek kedvében járni. Első bejegyzésében szerdán így írt: „Kedves Schalke szurkolók! Örömömre szolgál, hogy a jövőben rendszeresen megoszthatjuk egymással ötleteinket, gondolatainkat."

A mester videón is megörökítette, amint regisztrált a közösségi oldalra, majd egy nappal később már egy hosszabb, közel négy perces videóban szólt a szurkolókhoz. Elmondta, hogy meghatotta a drukkerek lelkesedése, az, hogy egyetlen nap alatt nyolcezer követője lett az oldalnak (azóta ez a szám már átlépte a húszezret is), és elárulta, hogy miért szeret a klubnál dolgozni.

„Wolfsburgban is jól éreztem magam, de a Schalke egészen más. Fantasztikus a hangulat a klubnál, nagyszerűek a szurkolók, és az az igazság, hogy én miattatok, szurkolók miatt jöttem a klubhoz. Azt szeretném, ha együtt tudnánk bajnoki címet nyerni."


Ha ezek után van olyan gelsenkircheni, aki nem „lájkolja" Magath Facebook oldalát, az jobb, ha átköltözik Dortmundba.

Legfrissebb hírek

Selby maratoni csatában esett ki a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája

Pénteki sportműsor: Nyíregyháza–Debrecen az NB I-ben; női kosár NB I-döntő

Minden más foci
3 órája

Gerwyn Price fantasztikus játékkal nyerte meg a darts PL 12., liverpooli állomását

Egyéb egyéni
3 órája

Gazdag Dániel: Kicsit olyan, mintha Budapestről hazaköltöztem volna Nyíregyházára; Szabó Istvánnak szüksége volt a nyomásra, most megkapta

E-újság
4 órája

A BL-be igyekvő Real Betis 5–1-es pofonnal küldte a másodosztályba Nikitscheréket

Spanyol labdarúgás
4 órája

Nagy hajrá után egyenlített az Anadolu Efes; második meccsét is megnyerte a Fener az Euroligában

Kosárlabda
4 órája

Sebastian Frimmel: Mindent meg fogunk tenni Barcelonában, valóra akarjuk váltani az álmunkat

Kézilabda
4 órája

Álom egy sportújságról – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
4 órája
Ezek is érdekelhetik