Természetesen a képről nem hiányozhat a klub két legendája, Alex Ferguson és Matt Busby sem. Mint ahogy megjelenik a klub „szentháromsága", a Law–Best–Charlton trió, mégpedig a kép bal oldalán.
Ott díszelegnek a megnyert kupák és a stadion is ezen a reneszánsz stílusban festett képen. A művész, Michael Browne a játékosokat egyfajta ókori római diadalmenet résztvevőiként ábrázolja.
A műalkotás a National Football Museum kiállításán kapott helyett. Browne az utolsó simításokat most végzi a képen.
„A klub nagyon sok mindent megnyert, és a képek nagyon fontosak. Egy korokon átívelő művet szerettem volna festeni. Reneszánsz stílusban készült, de egyben nagyon északi, amit mutat a gyár és a macskaköves utcák. Szerettem volna festeni egy diadalmenetet, aztán ott vannak a Busby-bébik, és be akartam hozni egy kis gladiátoros témát is, ahogy jönnek egy Colosseum-szerű épület felől. A United nem tudta, hogy készül a festmény, a játékosok sem álltak modellt. Remélem, hogy állandóan kint lesz a kiállításon, ha végre elkészül.”
„Már rengeteg jókívánságot kaptam a Barcelona, a Real Madrid, sőt a Manchester City szurkolóitól is.”
Browne legutóbbi képe az itáliai reneszánsz kimagasló művésze, Piero della Francesca 15. századi festményét, a Feltámadást alkotta újra Eric Cantonával, Alex Fergusonnal, David Beckhammal, Nicky Butt-tal és Phil Neville-lel a főszerepben.