A BBC természetesen azt emelete ki a történelmi siker mellékszálaként, hogy Liu Shaolin Sándort elsőként barátnője, a brit Elise Christie köszöntötte, aki nagyon szerencsétlen volt Pjongcsangban, mert két számban bukott, a harmadikban meg kizárták.BBC természetesen azt emelete ki a történelmi siker mellékszálaként, hogy Liu Shaolin Sándort elsőként barátnője, a brit Elise Christie köszöntötte, aki nagyon szerencsétlen volt Pjongcsangban, mert két számban bukott, a harmadikban meg kizárták.
A holland Telegraaf cikkének címe szerint a magyarok az aranyéremig rohantak.
A L'Équipe egy tárgyszerű címmel jelezte a magyar váltóaranyat.
A lengyel PolskieRadio.pl portál történelmi magyar sikerről ír, és nem csupán azt említette meg, hogy ez az első magyar aranyérem a téli olimpiák történetében, de azt is, hogy 1980 óta először szerzett érmet a küldöttségünk.
A HRT, azaz a horvát közszolgálati média oldalán ugyan fotóként egy illusztráció szerepel, de a cím a magyar sikert harsogja. „Magyarország, amely soha nem végzett még az első helyen, aranyat nyert. A versenyen mind a négy csapat egyenrangú volt, míg a dél-koreai váltó tagja el nem esett. A magyarok fokozatosan növelték a tempójukat, és a hajrában átvették a vezetést” – olvasható.
A szlovák Pravda szerint Liu Shaolin Sándor személyében új hős született, a portál külön kiemelte, hogy ő és öccse, Liu Shaoang kínai apa és magyar anya gyermekeként már Budapesten született.
A Ceské Noviny ugyanerre hegyezte ki írását, jelezve, hogy a Liu testvérek segítették történelmi aranyhoz Magyarországot, de ehhez az is kellett, hogy édesapjuk révén a rövid pályás gyorskorcsolya Mekkájában, Kínában is készülhessenek korábban.
A szlovén Zurnal24.si azt emelte ki, hogy az első magyar téli arany 176 nyári olimpiai bajnoki cím után érkezett el.