Tamás Gábor, a DVTK cégvezetője a miskolci egyesület hétfői sajtótájékoztatóján annak a reményének adott hangot, hogy a diósgyőri sportcsalád tizenharmadik tagja szerencsét hoz számukra. Mint mondta büszkék arra, hogy a sportágnak van egy miskolci születésű Európa-bajnoka, Sebestyén Júlia, akinek ugyan a pályafutása nem Miskolcon teljesedett ki, bízik benne, hogy 10-15 éven belül a DVTK sportolói is hasonló sikereket fognak elérni.
Egri István, a DVTK Jegesmedvék elnöke a sajtótájékoztatón arról beszélt, örül annak, hogy újabb téli olimpiai sportág csatlakozott a DVTK-hoz, valamint annak is, hogy a jégkorong és a short track után immár a harmadik jeges sport űzhető az egyesületnél.
Megjegyezte: az utóbbi időben felgyorsultak az események, ugyanis a Magyar Jégkorongszövetség és a Magyar Országos Korcsolyázószövetség között stratégiai megállapodás jött létre, ami jelzi, hogy szövetségi szinten is úgy gondolja mindenki, hogy a jeges sportágaknak össze kell fogniuk. Mint mondta: Vidra Szabolcs lesz a műkorcsolyázók szakmai vezetője, a szakágnak jelenleg már 44 igazolt versenyzője van.
Bíró Ignác, a DVTK Jegesmedvék jégkorongcsapatának szakmai igazgatója mindehhez hozzátette: az elmúlt évben már műkorcsolyás edzőt foglalkoztattak a jégkorongosoknál, és rendívül pozitívak a tapasztalatok.
„A műkorcsolya bevonásával az a fő célunk, hogy azok a gyerekek, akik nálunk kezdenek el megismerkedni a korcsolyázás alapjaival, olyan képzést kapjanak, ami alapján később szakosodni tudnak, az 5-7 éves fiúk és lányok magas szinten tudják elsajátítani a korcsolyázás alapjait, hogy utána a jégkorong, a műkorcsolya és a gyorskorcsolya közül is választhassanak. A meglévő edzői stábunk teljes mértékben alkalmas ennek az elképzelésnek a kivitelezésére” – mondta.
A DVTK-hoz a férfi és női labdarúgás, a női kosárlabda, a férfi és női jégkorong, a női röplabda, az asztalitenisz, a birkózás, az e-sport, a judo, a sakk, a short track és a muaythai után csatlakozott most a műkorcsolya.