A női 10 kilométeres klasszikus stílusú sífutás egyetlen magyar indulójaként a 97. helyen végzett a szeptemberben térdműtéten átesettPónya Sára, aki célba érkezése után elmondta, nem tudja felfogni, hogy teljesítette a távot.
A csütörtöki nap két botrányt is tartogatott: egyrészt az orosz csapat elbukhatja a műkorcsolyázók csapatversenyén megszerzett aranyérmét, miután a történelmi, négyfordulatos ugrást bemutató 15 éves orosz Kamila Valijeva szervezetében tiltott szerre bukkantak.
Másrészt a magyar felmenővel rendelkező, a férfi gyorskorcsolya 5000 méteres távját olimpiai csúccsal megnyerő Nils van der Poel kifakadt, mert a rivális hollandok a számukra legkedvezőbb jégminőségért lobbiznak a szervezőknél.
Magyar vonatkozású hír, hogy elkészítették a rövid pályás gyorskorcsolyázók pénteki versenynapjának futambeosztását, ahol három versenyszámban – női 1000 méteren, férfi 500-on és a váltóban – is érdekeltek lesznek a mieink. A mai jeges edzést három ászunk is kihagyta.
Ami a mai aranymedalionokat illeti:
Chloe Kim sikerével ért véget a női hódeszkások félcső versenyszáma – a címvédő amerikai a spanyol Queralt Castelletet és a japán Tomita Szenát előzte meg. RÉSZLETEK ITT!
Nathan Chen fantasztikus szabad programot bemutatva aranyérmet szerzett a férfi műkorcsolyázók küzdelmében. A rövid programot is nagy fölénnyel megnyerő amerikai öt négyfordulatos ugrást is bemutatott, így a győzelméhez nem fért kétség. RÉSZLETEK ITT!
Az alpesi sízők férfi kombinációját Johannes Strolz húzta be, aki édesapja nyomdokaiba lépett, hiszen 34 évvel ezelőtt, az 1988-as calgaryi olimpián – éppen ebben a számban – Hubert Strolz végzett az élen. De vissza a jelenbe, a versenyen a pontszerzést jelentő 6. helyen ért célba az izraeli színekben induló Szőllős Barnabás, akire a NOB is felfigyelt. RÉSZLETEK ITT!
A férfi hódeszkások krosszversenyének finise annyira szoros volt, hogy a célfotó döntött – az osztrák Alessandro Hämmerle csak centikkel bizonyult jobbnak a kanadai Éliot Grondinnél. RÉSZLETEK ITT!
A Pónya Sára révén magyar érdekeltségűnői 10 km-es klasszikus stílusú sífutást Therese Johaug nyerte meg, ezzel ő lett az első olyan olimpiai bajnok Pekingben, aki két egyéni aranyérmet tudott szerezni. RÉSZLETEK ITT!
Az ötkarikás programban debütáló versenyszámot, a síakrobaták ugrás vegyes csapatversenyét az Egyesült Államok nyerte meg a házigazda Kína és Kanada válogatottja előtt. RÉSZLETEK ITT!
A női gyorskorcsolyázók 5000 méteres döntőjében Irene Schouten lett az első új olimpiai csúccsal. A holland versenyző szintén a második aranyérmét szerezte a pekingi téli olimpián, ráadásul az elsőt – a 3000 méteres távon – is olimpiai csúccsal kaparintotta meg. RÉSZLETEK ITT!
A csapatversennyel fejeződtek be a szánkósok küzdelmei: ahogy a férfi és női egyéniben, illetve kettesben, természetesen ebben a számban is a németek szerezték meg az aranyérmet. RÉSZLETEK ITT!
A csütörtöki jégkorongmérkőzések összefoglalóit, eredményeit IDE kattintva tekintheti meg!
A MAGYAR VERSENYZŐK CSÜTÖRTÖKI PROGRAMJA
SÍFUTÁS
NŐK
klasszikus stílusú 10 km – 97. Pónya Sára
A NAP ARANYÉRMESEI
ALPESI SÍ
Férfi kombináció: – aranyérmes: Johannes Strolz (Ausztria)
GYORSKORCSOLYA
Női 5000 méter – aranyérmes: Irene Schoulten (Hollandia)
HÓDESZKA
Női félcső – aranyérmes: Chloe Kim (Egyesült Államok)
Férfi krossz – aranyérmes: Alessandro Hämmerle (Ausztria)
MŰKORCSOLYA
Férfiak – aranyérmes: Nathan Chen (Egyesült Államok)
SÍAKROBATIKA
Ugrás, vegyes csapat – aranyérmes: Egyesült Államok
SÍFUTÁS
Női 10 km (klasszikus) – aranyérmes: Therese Johaug (Norvégia)
SZÁNKÓ
Csapat, váltó – aranyérmes: Németország
A MAGYAR VERSENYZŐK NÉVJEGYEI ITT!
A FÉRFI JÉGKORONGTORNA ADATBANKJA ITT!
A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)