Az Európa és Magyarország piacvezető labordiagnosztikai szolgáltatójaként működő cég a tokiói olimpián is 70 versenyző felkészülését segítette, a téli ötkarikás játékokon pedig az éremesélyes magyar rövid pályás gyorskorcsolyázókkal működik együtt.
„A Nemzetközi Olimpiai Bizottság adatai szerint a legtöbb versenyszámban az arany- és a bronzérmes versenyző teljesítménye között legfeljebb 0.3 százaléknyi a különbség, ugyanakkor az úszás és atlétika sprintszámaiban vagy éppen rövid pályás gyorskorcsolyában akár tízezrelékek is dönthetnek” – árulta el Kovács Virág, a Synlab Hungary sportdiagnosztikai üzletágának szenior dietetikusa.
A labordiagnosztika „képes megadni a kulcsot” egy versenyző felkészítéséhez, az edző pedig ezen eredmények birtokában változtathat a terhelésen.
„Ha például csökken az anaerob állóképesség vagy ingadozik a glükózháztartás, azért a pályán kívül lehet a legtöbbet tenni. A dietetikai tanácsadásnak pedig a teljes vitamin- és nyomelem-ellátottság beható ismeretével kell kezdődnie” – mondta el a szakember.
A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)