Téli olimpia: Vlhová kihagyja a többi versenyt, és hazautazik

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2022.02.14. 04:46
null
Petra Vlhová elfáradt (Fotó: AFP)
Petra Vlhová biztosan nem szerez már több érmet a pekingi téli olimpián, miután a műlesiklásban aranyérmes szlovák bokája nem bírja a megterhelést – írta meg az en.people.cn.

 

A pekingi téli olimpián alpesi síben még két versenyt rendeznek meg, a lesiklást és a kombinációt. Petra Vlhová, a műlesiklás olimpiai bajnoka biztosan nem indul el ezeken, mert bokasérüléssel bajlódik. Ezért a szlovák klasszis inkább hazautazik, és pihen, hogy felkészüljön a világkupaszezon hátrelévő részére.

Vlhová ezüstérmes lett kombinációban a legutóbbi két világbajnokságon, ezért mindenképp éremeséllyel indult volna.

Mauro Pini, Vlhová edzője elmondta, hogy a sérülés már a szlalom előtt is megvolt, a versennyel csak rosszabbodott az állapota.

Vlhová hozzátette, hogy nem csak fizikai akadálya van a visszalépésének. „Nem volt könnyű döntés, és nem csak a bokám játszott benne szerepet. Egész életemben olimpiai aranyat akartam nyerni, és most, hogy megcsináltam, mentálisan és fizikailag is kimerített. Mindent kiadtam magamból a szlalomra, és most üresnek érzem magam. Nem tudnék megfelelően koncentrálni a kombinációra, újabb sérülést kockáztatnék. Még mindig van esélyem megvédeni az összetett világkupát, nem szeretném veszni hagyni.”

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)

Legfrissebb hírek

Tóth Zita: Az olimpia és a világkupa-pontszerzés az álmom

Téli sportok
2025.04.16. 09:04

Milánó 2026: bemutatták az olimpiai fáklyát

Téli sportok
2025.04.14. 16:26

További százmillió euróval nőttek a milánói téli olimpia költségei

Egyéb egyéni
2025.04.10. 18:14

Közel 3000 euró a legdrágább jegy a téli olimpiára

Téli sportok
2025.04.08. 11:13

Súlyosan megsérült Federica Brignone alpesi síelő

Téli sportok
2025.04.03. 16:34

A MOB szerint a havas sportágakban hét-nyolc magyar esélyes a téli olimpiai indulásra

Egyéb egyéni
2025.03.26. 10:43

A bostoni vb-n olimpiai kvótákat is osztanak a műkorcsolyázóknak

Téli sportok
2025.03.26. 08:59

Milánó 2026: elkészült a bob-, szánkó- és szkeletonpálya

Téli sportok
2025.03.25. 17:07
Ezek is érdekelhetik