Björkman ráhangolódott

2002.06.22. 20:23
Négy év után ismét Jonas Björkman győzelmével ért véget a nottinghami Samsung Open. A remek svéd teniszező voltaképpen simán nyerte meg a füves pályás versenyt, az elődöntőben két szettben búcsúztatta a helyi kedvenc Greg Rusedskit, míg a döntőben háromjátszmás, mégis egyértelmű sikert aratott a pályafutása első ATP-fináléját játszó 31 éves ausztrál Wayne Arthurs felett, méltóképpen ráhangolódva ezzel a hétfőn rajtoló wimbledoni Grand Slam-viadalra. Amelyen egyébként a világelső Lleyton Hewitt lesz a vetélytársa az első fordulóban, és valami azt súgja, egyáltalán nem esélytelenként lép majd pályára ellene… Rossz napjuk volt az orosz lányoknak. Anasztaszja Miskina látványos verést kapott az eastbourne-i specialista Chanda Rubintól (tavaly és tavalyelőtt elődöntős, 1995-ben meg döntős volt, az idén végre nyerni tudott), miközben ’s-Hertogenboschban az egész héten remeklő, a négy között a címvédő Justine Henint megverő görög Eleni Danilidu orozta el a bajnoki címet Jelena Gyementyijeva elől. ATP-torna, The Samsung Open, Nottingham (381 000 dollár, fű)Döntő: Björkman (svéd)–Arthurs (ausztrál) 6:2, 6:7, 6:2 ATP-torna, Ordina Open, `s-Hertogenbosch (381 000 dollár, fű)Elődöntő: Clément (francia, 7.)–Canas (argentin, 3.) 7:6, 6:2; Schalken (holland, 6.)–Robredo (spanyol, 4.) 6:3, 6:3. A döntőben: Clément–Schalken WTA-torna, Britannic Asset Management, Eastbourne (585 000 dollár, fű)Döntő: Rubin (amerikai)–Miskina (orosz) 6:1, 6:3 WTA-torna, Ordina Open, `s-Hertogenbosch (170 000 dollár, fű)Döntő: Danilidu (görög)–Gyementyijeva (orosz, 4.) 3:6, 6:2, 6:3