Harmadik wimbledoni diadala óta egyetlen versenyen sem indult Roger Federer, egyes források szerint azért, mert a világ legjobb teniszezője súlyos lábsérüléssel bajlódik - nos, maga az érintett ezt kategorikusan cáfolja, többek között ez olvasható az ATS svájci hírügynökségnek adott nyilatkozatában. Az éppen vakációzó svájci fenomén elmondta továbbá, hogy az idény utolsó hónapjaiban a Mesterek Kupája-győzelem a legfőbb célja. Hogy sorozatban harmadszor is világbajnok legyen.
Roger Federer a wimbledoni Grand Slam-torna után a világbajnokságot is sorozatban harmadszor nyerheti meg
Roger Federer a wimbledoni Grand Slam-torna után a világbajnokságot is sorozatban harmadszor nyerheti meg
"Ritkán játszom Ázsiában, már csak ezért is szeretnék győzni a sanghaji világbajnokságon - közölte a fenomenális Roger, aki az augusztus 29-én kezdődő US Openen tanácsadója, Tony Roche nélkül vág neki a címvédő hadjáratnak. - Legközelebb a világbajnokságon lesz ott velem, addig egyedül járom a világot."
Federer bevallotta, a 2005-ös idényt a világelsőség megszilárdítására "használja", hogy a következő évekre másra is fussa. "Mindenképpen szeretném megnyerni a Roland Garrost, és persze nem fogok lemondani arról sem, hogy Davis-kupa-győzelemre vezessem a svájci válogatottat. Egyik sem egyszerű feladat, de szerintem kivitelezhető - véli a sportág újkori királya, aki eloszlatta a sérülése körül kialakult mizériát is. - Wimbledon után voltam orvosnál, megvizsgált, és azt javasolta, hogy a mielőbbi gyógyulás érdekében hagyjam ki a montreali tornát. Egyébként pedig nem volt súlyos a sérülés, már panaszmentes vagyok, és várom, hogy ismét versenyezhessek." Ezzel nincs egyedül.
Federer programja Tervei szerint a következő versenyeken indul még az idén a világelső Roger Federer: Mestertorna, Cincinnati (augusztus 15-21.); US Open, Flushing Meadows (augusztus 29.-szeptember 11.); Davis-kupa-osztályozó, Genf (szeptember 23-25.); Thailand Open, Bangkok (szeptember 26.-október 2.); Mestertorna, Madrid (október 17-23.); Swiss Indoors, Bázel (október 24-30.); Mestertorna, Párizs (október 31.-november 6.); Mesterek Kupája, Sanghaj (november 14-20.) ---- Miután Lindsay Davenport, Serena Williams és Justine Henin-Hardenne is lemondta a szereplését San Diegóban, a stanfordi bajnok Kim Clijstersé mellett az orosz lányok előretörésére lehet számítani a hét legrangosabb viadalán, az Acura Classicon - rájuk is férne már a sikerélmény. Tavaly Anasztaszija Miszkina, Marija Sarapova és Szvetlana Kuznyecova révén három Grand Slam-, valamint egy világbajnoki trófeát gyűjtöttek (Sarapova volt a "duplázó"), ehhez képest az idén még egyik harcosuk sem játszott GS-döntőt.
"Ismét számolni kell a két Williamsszel, Henin-Hardenne-nel és Clijstersszel, úgyhogy sokkal nehezebb feladat előtt állunk mindannyian. De azért így sem vagyunk elnyomva" - magyarázta Nagyezsda Petrova, a San Diegó-i torna negyedik kiemeltje (Davenport visszalépése nyomán nincs első kiemelt). Rajta kívül Kuznyecova (2.), Gyementyijeva (3.), Zvonarjova (8.) és Lihovceva (9.) képviseli az orosz színeket a kiemelési lista élmezőnyében, összesen pedig 11 orosz lány vágott neki az 56-os főtábla küzdelmeinek. ---- FÉRFITORNÁK ATP-TORNA, IDEA PROKOM OPEN, SOPOT (425 250 dollár, salak). 1. forduló: J. Nieminen (finn)-Puerta (argentin, 1. kiemelt) 6:4, 7:6; Volandri (olasz, 5.)-Kubot (lengyel) 6:3, 6:1; Acasuso (argentin, 6.)-Vánek (cseh) 7:5, 4:6, 7:5; Chadaj (lengyel)-Di Mauro (olasz) 6:3, 5:7, 6:1; Starace (olasz)-Koubek (osztrák) 6:4, 6:2; A. Costa (spanyol)-Kohlschreiber (német) 7:5, 6:3; Monaco (argentin)-Mackin (brit) 6:3, 6:1; Monfils (francia)-Marín (Costa Rica-i) 6:0, 6:4; Almagro (spanyol)-Portas (spanyol) 7:6, 3:6, 6:4; Mantilla (spanyol)- Matkowski (lengyel) 6:0, 6:7, 6:1; Mayer (német)-Zabaleta (argentin) 6:4, 4:6, 6:1 ATP-TORNA, LEGG MASON TENNIS CLASSIC, WASHINGTON (600 000 dollár, kemény pálya). 1. forduló: Karlovic (horvát)-Carlsen (dán) 6:3, 6:7, 6:3; Goldstein (amerikai)-Falla (kolumbiai) 6:3, 6:2; Arthurs (ausztrál)-Simmonds (amerikai) 0:6, 6:3, 6:1; J. Blake (amerikai)-Lisnard (francia) 6:4, 6:3; Popp (német)-Phau (német) 7:6, 2:6, 6:3; G. Lapentti (ecuadori)-Mahut (francia) 6:2, 6:3; Hernych (cseh)-J. Delgado (brit) 6:4, 6:3; Björkman (svéd)-Morrison (amerikai) 6:3, 6:4; Moodie (dél-afrikai)-Smeets (ausztrál) 6:4, 7:6