Agassira még lehet számítani

KAMLER JÁNOS, L PAP ISTVÁNKAMLER JÁNOS, L PAP ISTVÁN
Vágólapra másolva!
2005.09.02. 00:48
Címkék
Csütörtöki lapzártánkig nem történt különösebb meglepetés az US Openen - hacsak az nem, hogy kiesett az első fordulóban az Andy Roddickot kiejtő Gilles Müller. Minthogy az "óriásölő" luxemburgit helyi teniszező győzte le, ez gyógyír is lehet az amerikai sebekre, arról már nem is beszélve, hogy New York legnagyobb kedvence, Andre Agassi is bejutott a legjobb 32 közé.
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot
Andre Agassi (képünkön) mestermunkát végzett: három szettben gyôzte le az elképesztôen adogató, 208 centi magas Ivo Karlovicot

Azt azért nehéz elképzelni, hogy egy napon ugyanúgy beszélnek majd Andre Agassiról, mint Jimmy Connorsról, aki 39 évesen is elődöntőt játszott az US Openen (bár ki tudja…), mindenesetre így is élmény, amit az örökmozgó Las Vegas-i csinál. Jóval túl a harmincon, no meg egy makacs, a pályafutását komolyan veszélybe sodró hátsérülésen, Agassi még mindig rohangál - és varázsol, úgy, ahogyan senki más nem tud.

Ivo Karlovicot, az ATP Tour legmagasabb (208 centiméterre nőtt) játékosát sodorta az útjába a sors, aki termetéből fakadóan lehetetlen szögben adogat, ráadásul intenzíven 200-210 kilométer per órás sebességgel, ehhez képest Agassi csak azokat a szerváit nem adta vissza, amelyeket tényleg nem lehet. Bár kérdés: más vissza tudná-e adni azokat a bombákat, amelyeknél az ellenfél teste jelenti a céltáblát? A válasz valószínűleg nem. Egyedülálló reflex és ritmusérzék kell ahhoz, hogy az ember egyáltalán felvegye a ritörnöző mozdulatot - ahhoz pedig, hogy a kontraütés egyből pontot érjen, Agassinak kell a háló túloldalán állnia.

Egy szó, mint száz, hiába vagdosta az erősebbnél erősebb szervákat Karlovic, a nagy harci kedvvel és rendkívül taktikusan teniszező, az ellenfél gyengéjét (fonák) rendesen megpuhító amerikai fenomén három szettben elbúcsúztatta a hatalmas horvátot, és ezzel bejutott a legjobb 32 közé, eddigi 20 US Openje során immár 15. alkalommal.
Amerikai kéz bánt el a Roddick-verő Gilles Müllerrel is, őt a nyáron remek eredményeket elérő, leginkább egy rocksztárra hasonlító Robby Ginepri verte el, de nagyon. A rendkívül tehetséges luxemburgi legény hatszor veszítette el az adogatójátékát, és 80 perc alatt 39 (!!!) ki nem kényszerített hibát követett el - érthetetlen.

Érzékeny búcsút vehettünk Gustavo Kuertentől is, holott nagyon úgy tűnt, hogy végre egészséges, és ha régi fényében nem is ragyoghat, de azért eséllyel pályázik arra, hogy megélje a második hetet. Nem így történt: a népszerű Guga megnyerte ugyan az első szettet Tommy Robredo ellen, ám miután megfájdult az évek során teljesen lestrapálódott háta, nem lehetett méltó vetélytársa a kengyelfutó spanyolnak.

Ami pedig a hölgyeket illeti: nos, a legnagyobb esélyesek - lapzártánkig - ellentmondást nem tűrve intézték el soros ellenfeleiket, bár a két évvel ezelőtt bajnoki címet szerző Justine Henin-Hardenne igencsak megszenvedett a júliusi budapesti WTA-tornán Szávay Ágnest legyőző spanyol Maria Antonia Sánchez-Lorenzóval.

Hiába, ilyenkor még a gyenge közepes is elég neki. ---- Az elmúlt évek legnagyobb US Open-szenzációja - így kommentálják Andy Roddick kiesését a helyiek. Tulajdonképpen igaz is, hiszen egykori bajnok, no meg világranglista-harmadik létére rögtön az első fordulóban elvérzett, ráadásul úgy, hogy még szettet sem nyert az ATP-rangsorban egyelőre a 68. helyen található luxemburgi Gilles Müllerrel szemben (6:7, 6:7, 6:7). Roddick bevallotta, egy ideig biztosan nem tud napirendre térni a történtek felett, és jobb híján azon töpreng, mik lehetnek a hibái - merthogy vannak.

"Adogatásfogadásban nem vagyok egy súlycsoportban Federerrel, Nadallal meg Hewitt-tal, ugyanez igaz a fonákütésre is, a fontos pontok értékesítésében ugyanakkor jónak tartom magam. Éppen ezért lepett meg, hogy Müller ellen e tekintetben is alulmaradtam" - elmélkedett az amerikai teniszező. Cincinnatiben nagyszerűen variálta a játékát, nyesett fonákjai kifejezetten jól működtek, olykor a szerva-röptével is próbálkozott, ehhez képest az US Open első fordulójában semmit sem tudott megvalósítani a terveiből - amiben persze óriási szerepet játszott Müller ellenállhatatlan, komplett tenisze.

"Határozottan úgy éreztem, hogy jobb játékos vagyok, mint két évvel ezelőtt, amikor nyertem itt, de ez a vereség enyhén szólva is visszavetett. Borzasztóan el vagyok keseredve" - zárta mondandóját Roddick.
Egy biztos: a képzettebb teniszező jutott tovább az első fordulóból…

Hrbaty titkai
A megszakítás nélkül a 36. Grand Slam-tornáján szereplő, és ezzel az aktív teniszezők között csúcstartó Dominik Hrbaty elárulta, mi a titka annak, hogy elkerüli a súlyosabb sérüléseket. "Érdekes, mert szinte mindig van valami problémám, de mivel szigorúan betartom orvosaim utasításait, sohasem szenvedek súlyos sérülést. És egyébként is vigyázok az egészségemre - ehhez nélkülözhetetlen a napi tíz-tizenkét óra alvás" - magyarázta a pozsonyi születésű játékos.

Amerikai csőd
"Ezen nincs mit magyarázni: szégyen" - jelentette ki Taylor Dent annak kapcsán, hogy férfi egyesben lesújtóan szerepelnek az amerikaiak. Tizennyolcan kaptak helyet a 128-as főtáblán, ehhez képest az első forduló zárásakor a felső ágon egyedül Dent képviselte az amerikai színeket, az alsón pedig hat hazai versenyző. A helyiek számára egyértelműen Andy Roddick veresége a legfájóbb, a 2003-as US Open-bajnok az első körben 7:6, 7:6, 7:6-ra kapott ki a luxemburgi Gilles Müllertől.

Serena csillog-villog
Mivel Serena Williams nem volt késésben a második fordulós mérkőzése előtt, végre megmutathatta a közönségnek a 40 ezer dolláros gyémánt fülbevalóit. "Annyira szép, hogy egyből beleszerettem. Tele van gyémánttal" - mutogatta ékszereit Serena, aki ezúttal még egy gyémánt nyakláncot is felvett. Úgy fest, szokásává válik az extravagáns fellépés Flushing Meadowsban, hiszen tavaly tiszta fekete szerelésben, térdig érő csizmában jelent meg a színen, vérbeli domina látványát keltve. ---- "Még szerencse, hogy az előző este teleettem magam csokitortával, mert így éppen annyival lettem nehezebb, hogy ne fújjon el a szél" - utalt Marija Sarapova a borzasztó körülményekre.

"Nem is tudom, hogy játszottam-e valaha ekkora szélben, úgyhogy igyekeztem minél hamarabb visszatérni az öltözőbe…" - magyarázta Lleyton Hewitt, miután 80 perc alatt lesöpörte a pályáról Albert Costát. A spanyol klasszis eddig tizenegyszer próbálkozott az US Openen, és immár hetedszer bukott el az első körben.

"Annak örülök a legjobban, hogy odahaza imádnak az emberek. Holott nem is vagyok filmsztár" - mondta Sania Mirza, India büszkesége.

"Életemben nem éreztem még magam ilyen jó formában, éppen ezért nem gondolok a második hétre, de még csak az első hét végére sem. Pedig pontosan tudom, ki kerülhet az utamba…" - hárított el mindenféle esélylatolgatást ugyanő, amikor az esetleges nyolcaddöntőbeli ellenfeléről faggatták - Marija Sarapováról.

"Szörnyű, hogy a hurrikán ilyen pusztítást végez, és ennyi áldozatot követel, ezért úgy döntöttem, hogy minden egyes ász ütésem után száz dollárt felajánlok a rászorulóknak. Ez természetesen nem csupán az US Openre vonatkozik, hanem az összes többi idei versenyemre" - állt elő nemes ötletével Serena Williams. ---- Bardóczky Kornél nyolcasra nyújtotta győzelmi sorozatát, a múlt héten Kaposvárott bajnoki címet szerző magyar teniszező bejutott a szolnoki Raiffeisen Grand Prix elődöntőjébe; ugyanez nem sikerült Balázs Györgynek és Kiss Sebőnek, mind a ketten kétszettes vereséget szenvedtek, holott utóbbi 3:0-val nyitotta a mérkőzését. Bardóczky viszont továbbra is remek formában van, a legutóbbi két fordulóban összesen öt gémet veszített, csütörtökön az osztrák Herbert Wiltschniget verte meg simán. Bardóczky ma a másik osztrákkal, a negyedik helyen kiemelt Stefan Wiespeinerrel csap össze a fináléba kerülésért. Párosban, Kisgyörgy Gergely oldalán viszont már döntős. ---- AMERIKAI NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, US OPEN, FLUSHING MEADOWS (17 742 000 dollár, kemény pálya)
Férfi egyes
2. forduló:
Nadal (spanyol, 2. kiemelt)-Jenkins (amerikai) 6:4, 7:5, 6:4; Agassi (amerikai, 7.)-Karlovic (horvát) 7:6, 7:6, 7:6; Grosjean (francia)-Th. Johansson (svéd, 14.) 6:3, 6:2, 4:6, 6:2; Robredo (spanyol, 19.)-Kuerten (brazil) 5:7, 7:6, 6:3, 6:2; Massú (chilei)-J. Novák (cseh, 23.) játék nélkül; Juzsnij (orosz, 24.)-Björkman (svéd) 6:4, 6:4, 6:3; Ginepri (amerikai)-Müller (luxemburgi) 6:1, 6:1, 6:4; Malisse (belga)-Baker (amerikai) 6:7, 6:2, 6:3, 6:4

Női egyes
2. forduló:
Davenport (amerikai, 2.)-Parmentier (francia) 6:1, 6:1; Henin-Hardenne (belga, 7.)-Sánchez-Lorenzo (spanyol) 6:3, 6:4; S. Williams (amerikai, 8.)-Castano (kolumbiai) 6:2, 6:2; Petrova (orosz, 9.)-Nakamura (japán) 6:2, 6:0; V. Williams (amerikai, 10.)-Kirilenko (orosz) 6:1, 6:3; Pierce (francia, 12.)-Srebotnik (szlovén) 6:3, 6:2; Miszkina (orosz, 13.)-Frazier (amerikai) 6:3, 6:2; Déchy (francia, 15.)-King (amerikai) 6:1, 6:1; Jankovics (szerb-montenegrói, 17.)-Glatch (amerikai) 6:2, 6:0; Lihovceva (orosz, 19.)-Maleeva (bolgár) 6:2, 6:1; Hantuchová (szlovák, 20.)-Salerni (argentin) 6:1, 6:0; Golovin (francia, 23.)-Smashnova (izraeli) 6:4, 7:6; Schiavone (olasz, 25.)-Laine (finn) 6:2, 6:2; Cso Jun Dzseong (dél-koreai)-Dulko (argentin, 27.) 6:4, 6:3; Csakvetadze (orosz, 29.)-Craybas (amerikai) 6:0, 6:2; Szugijama (japán, 30.)-Pastiková (cseh) 2:6, 6:4, 6:4; Medina-Garrígues (spanyol, 32.)-Szün Tien-tien (kínai) 6:4, 7:5; Peer (izraeli)-Ducsevina (orosz, 33.) 7:5, 3:6, 6:3; Schruff (német)-Raymond (amerikai) 6:2, 6:3; Granville (amerikai)-Pratt (ausztrál) 6:4, 5:7, 7:5

Férfi páros
1. forduló:
Björkman, Mirnij (svéd, fehérorosz, 1.)-A. Martín, Zib (spanyol, cseh) 6:0, 6:3; B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 2.)-Clément, Grosjean (francia) 7:6, 1:6, 6:3; Goldstein, Thomas (amerikai)-Knowles, Nestor (bahamai, kanadai, 3.) 4:6, 6:4, 6:2; Paes, Zimonjics (indiai, szerb-montenegrói, 5.)-Delic, Morrison (amerikai) 7:6, 7:6; Bhupathi, Damm (indiai, cseh, 7.)-Monfils, Saulnier (francia) 6:1, 6:3; Aspelin, Perry (svéd, ausztrál, 9.)-Fisher, Leach (ausztrál, amerikai) 5:7, 6:2, 7:6; Suk, Vízner (cseh, 12.)-Calatrava, Ferrer (spanyol) 6:3, 6:1; Burgsmüller, Juzsnij (német, orosz)-Huss, Moodie (ausztrál, dél-afrikai, 13.) 7:6, 6:1; F. González, Massú (chilei, 15.)-Kohlschreiber, O. Rochus (német, belga) 6:4, 7:6; Palmer, Parrott (amerikai)-Arnold, Pala (argentin, cseh, 16.) 7:5, 6:4; Lindstedt, Söderling (svéd)-Sangunietti, Seppi (olasz) 6:3, 6:1; Carlsen, Coetzee (dán, dél-afrikai)-Antoni, Puerta (olasz, argentin) 6:2, 6:3; Bertolini, Volandri (olasz)-Querrey, Young (amerikai) 6:2, 6:4; Beck, Levinsky (szlovák, cseh)-Bogomolov Jr., Rettenmaier (amerikai) 6:2, 6:3; Benneteau, Mahut (francia)-García, Horna (argentin, perui) 6:4, 6:4; Allegro, Bracciali (svájci, olasz)-el-Ajnaui, Vanhoudt (marokkói, belga) 6:3, 6:3; Acasuso, Prieto (argentin)-Kryvonos, Zivkovic (amerikai) 6:4, 6:4; Hrbaty, Mertinák (szlovák)-Fyrstenberg, Matkowski (lengyel) 4:6, 6:3, 6:4

Női páros
1. forduló:
C. Black, Stubbs (zimbabwei, ausztrál, 1.)-McShea, Spears (ausztrál, amerikai) 6:1, 6:3; C. Martínez, Ruano-Pascual (spanyol, 3.)-Grande, Tanasugarn (olasz, thaiföldi) 6:3, 7:6; Petrova, Shaughnessy (orosz, amerikai, 4.)-Salerni, Vento-Kabchi (argenitn, venezuelai) 6:3, 6:7, 7:5; Hantuchová, Szugijama (szlovák, japán, 5.)-Glatch, King (amerikai) 7:5, 6:0; Morariu, Schnyder (amerikai, svájci, 8.)-Koukalová, Safarová (cseh) 7:5, 6:2; Jan Ci, Cseng Csie (kínai)-Medina-Garrígues, Szafina (spanyol, orosz, 9.) 6:2, 6:3; Aszagoe, Srebotnik (japán, szlovén, 10.)-Hopkins, Washington (amerikai) 6:0, 6:1; Loit, Pratt (francia, ausztrál, 11.)-Mirza, Stewart (indiai, ausztrál) 6:2, 6:4; Camerin, Garbin (olasz)-Peschke, Strycová (cseh, 13.) 7:6, 7:5; Fudzsivara, Li Na (japán, kínai)-Husarová, Schiavone (szlovák, olasz, 15.) 7:6, 6:3; Frazier, Zsidkova (amerikai, orosz)-Foretz, Vaidisová (francia, cseh) 7:5, 4:6, 7:6; Chladková, Razzano (cseh, francia)-Ondrasková, Suchá (cseh, szlovák) 6:3, 6:4; Cohen-Aloro, Szfar (francia, tunéziai)-Kostanic, Mamic (horvát) 6:7, 6:3, 6:3; Csuang Csia-Csüng, Morigami (tajvani, japán)-Irvin, Jackson (amerikai) 6:4, 6:3; Birnerová, Vanc (cseh, román)-Dominguez-Lino, Llagostera-Vives (spanyol) 2:6, 6:3, 6:4; J. Lee, Peng Suaj (tajvani, kínai)-Domachowska, Talaja (lengyel, horvát) 6:7, 6:4, 6:2; Rolle, Uberoi (amerikai)-Callens, Santangelo (belga, olasz) 6:1, 2:6, 6:4; Ducsevina, Peer (orosz, izraeli)-Bartoli, Sequera (francia, venezuelai) 7:5, 5:7, 6:4; Jugics-Szalkics, Pastiková (bosnyák, cseh)-Ashley, Kirkland (amerikai) 6:4, 6:3; Bradley, Miller (amerikai)-Castano, Pous-Tio (kolumbiai, spanyol) 6:4, 6:2

FÉRFITORNA
ITF-FUTURE-TORNA, A RAIFFEISEN GP 5. ÁLLOMÁSA, SZOLNOK (10 000 dollár, salak).
A magyarok eredményei. Egyes. Negyeddöntő: Bardóczky Kornél (2.)-Wiltschnig (osztrák) 6:0, 6:3; D. Novák (cseh, 5.)-Kiss Sebő (3.) 6:4, 6:1; Rosol (cseh)-Balázs György (6.) 6:2, 7:6. Páros. Elődöntő: Bardóczky Kornél, Kisgyörgy Gergely (1.)-García-Sánchez, Pérez (spanyol, 4.) 6:3, 6:4
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik