Szávay Ágnes előzött, már ő a legelőkelőbb helyen rangsorolt magyar

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.05.21. 12:12
A legfrissebb WTA-világranglistán Szávay Ágnes 28 pozíciót javítva korábbi helyezésén már a 101. helyen áll, így már ő a legelőkelőbb helyen jegyzett teniszezőnk, megelőzve az ott régóta elsőszámú magyarként elkönyvelt Czink Melindát. Szávay szombaton a 75 ezer dollár összdíjazású zágrábi ITF-torna döntőjében két játszmában - 6:0, 7:6 - verte a hazai pályán versenyző Nika Ozegivicot. Majd később a finn Emma Laine oldalán párosban sem talált legyőzőre.
Szávay már a TOP 100 küszöbén
Meggyesi Bálint

Szávay három héttel ezelőtt tette meg az első nagy lépést egy álom megvalósítása felé, amikor a budapesti WTA-tornán elődöntőt játszhatott. Ez világranglista pontokra lefordítva azt jelentette esetében, hogy 32 helyet javítva akkor a 126-ra léphetett előre. A következő ugrásra nem is kellett olyan sokat várni, bár a TOP 100-ba végül nem sikerült bekerülni egyelőre, de Szávay ott áll a küszöbön, csak egy kis ugrásra van szükség, hogy áttörjön egy lélektani gátat.

Aztán pedig sok nagy ugrásra, hogy ott huzamosabb ideig meg is tudjon ragadni.

A női világranglista TOP 10-jének egyetlen igazi vesztese a francia Amélie Mauresmo, aki előbb háromról négyre, míg most négyről ötre jutott, már ami a helyezésszámát illeti. A hétvégi, római tornán rögtön az első mérkőzésén kikapott az ausztrál Samantha Stosurtól – az első fordulóban első kiemeltként még erőnyerő volt –, így a torna legnagyobb negatív szenzációját szolgáltatta.

Rómában végül a szerb Jelena Jankovics diadalmaskodott, aki éppen Mauresmóval helyet cserélve már a negyedik.

Említsük meg Serena Williams nevét, az elsőszámú amerikai teniszezőnő előbb a 12. helyről jött fel a 11-re, majd most már a TOP 10-ben találjuk, egészen pontosan a kilencedik helyen, miután Rómában a negyeddöntőig jutott.

Federer földöntúli öröme: salakon verte Nadalt
Reuters

A férfiaknál a hamburgi, 2,45 millió dollár összdíjazású torna volt a hét legfajsúlyosabb viadala - a Mestersorozat ötödik állomása -, amelynek fináléjában a svájci világelső, Roger Federer vesztett állásból verte a salakkirály spanyol Rafael Nadalt, megszakítva annak páratlan győzelmi sorozatát.

A spanyol 81, győztesen megvívott mérkőzés után szenvedett vereséget salakon, sorozatban tizenhárom tornát nyert kedvenc borításán.

Federer is megszakított önmagának egy rossz sorozatot, legutóbb Dubaiban nyert tornát, március elején, azóta viszont négy tornán hiába indult, nem sikerült újabb győzelmet elkönyvelnie.

Most viszont már 48 ATP-tornagyőzelemnél jár, a héten kezdődő Roland Garros előtt nem rossz ajánlólevél, hogy begyűjtötte a favoritnak számító Nadal skalpját.

Bár kettejük összesített csatájában 7-4-re még mindig Nadal vezet, első salakveresége Federer ellen őt is óva intheti, egyben viszont lekerül róla az abszolút esélyesnek járó, nem kis lelkiteher a párizsi Grand Slam viadal előtt.

A ranglistákra pillantva a hagyományos pontszámításon alapuló ATP-t változatlanul Federer vezeti, míg az idei eredményeket összesítő ATP RACE-en továbbra is Nadalt találjuk az első helyen.