A délelőtti sikert követően délután kikapott Szávay Ágnes

2008.07.19. 16:06
Az eső miatt igencsak összesűrűsödött a program a Bad Gastein-i tornán, így a játékosoknak a szombati napon kétszer is pályára kellett lépniük. Mármint azoknak, akik győztek a délelőtt folyamán. Szávay Ágnes közéjük tartozott, hiszen a nyolc között legyőzte a cseh Benesovát, délután viszont a francia Parmentier-vel már nem bírt, és 6:4, 6:2-es vereséggel az elődöntőben búcsúzott az ausztriai versenytől.
Szávay egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a szombatot
Fotó: Action Images

Szávay kevesebb mint egy óra alatt végzett az első szombati meccsével, de mivel még péntek délután több mint háromórás csatába bonyolódott az osztrák Melanie Klaffnerrel, nem a legfrissebben állt ki a Pauline Parmentier elleni összecsapásra.

Amilyen sima volt a Benesová elleni találkozó, olyan szorosan alakult az elődöntő első szettje, amelyben sajnos egy hajszállal – ami ez esetben egy kihasznált bréklabdát jelentett – a világranglista 53. helyén álló francia Parmentier bizonyult jobbnak, aki 6:4-re meg is nyerte az első szettet.

Szávaynak hétszer is lehetősége volt pedig elvenni ellenfele adogatását, de egyik alkalommal sem tudott élni az eséllyel.

A második játszma elején a lendületben lévő francia egyből lebrékelte a soltvadkerti versenyzőt, majd 3:1-nél ezt újra megtette, így kézzel fogható közelségbe került számára a győzelem.

5:1-nél a meccsben maradásért adogathatott a magyar teniszező, és ezt a feladatot még megoldotta, de többre már nem futotta az erejéből, így 6:2-re elvesztette a második szettet is.