Tenisz: Nadal szerint Federer az Australian Open esélyese

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.01.16. 06:42
A világelső Rafael Nadal szerint a svájci Roger Federer a legnagyobb esélyese a hétfőn kezdődő Australian Opennek, az esztendő első tenisz Grand Slam-tornájának.

„Egyre jobban vagyok, de még nem tökéletes az állapotom. Kétségtelenül Roger a nagy esélyes" – fogalmazott a spanyol teniszező, aki óriási lehetőség előtt áll: amennyiben két és fél hét múlva elhódítja a trófeát, megvalósítja minden teniszező legnagyobb álmát, azaz sorozatban megnyeri mind a négy GS-tornát.

„Nincs rajtam különösebb nyomás, de sokat jár az eszemben, hogy életem legnagyobb lehetősége előtt állok. Azt hiszem, még egy ilyen nem lesz. Megnyerni egy Grand Slam-viadalt, már önmagában is óriási dolog. Hát még négyet sorozatban!"

Nadal elmondta, hogy a mezőny hallatlanul kiegyensúlyozott, sokszor egy-két labdamenet dönt a mérkőzés sorsáról.

„Ezért azután pokoli nehéz, hogy az ember hosszú ideig mindig csak győzzön" – tette hozzá a mallorcai játékos, aki a múlt héten megfázással bajlódott.

A férfiaknál utoljára Rod Lavernek sikerült sorozatban – ráadásul egy évben – megnyernie mind a négy GS-tornát. A zseniális ausztrál teniszező 1962-ben és 1969-ben hajtotta végre a bravúrt.

Legfrissebb hírek

Az olasz kapitány szerint az eltiltott Sinner csúcsformában lesz a Roland Garroson

Tenisz
16 órája

Marozsán már elődöntős Münchenben – következik Zverev

Tenisz
2025.04.18. 19:34

Marozsán Fábián majdnem lemaradt róla, hogy nyert – videó

Tenisz
2025.04.17. 21:54

Ugo Humbert sem okozott gondot, negyeddöntőbe jutott Marozsán Münchenben

Tenisz
2025.04.17. 18:20

Marozsán Fábián könnyed győzelemmel a nyolcaddöntőben Münchenben

Tenisz
2025.04.15. 15:01

Gombos Norbertnek elege lett, felment a lelátóra a sportszerűtlen nézőkhöz – videó

Tenisz
2025.04.15. 11:43

Alcaraz szetthátrányból fordított, hatodszor nyert ATP 1000-es tornát

Tenisz
2025.04.13. 14:09

Kiesett a címvédő Cicipasz; spanyol házielődöntő Monte-Carlóban

Tenisz
2025.04.11. 18:59
Ezek is érdekelhetik