US Open: Halep és Del Potro már negyeddöntős

2016.09.05. 19:18
Serena Williams újabb csúcsot döntött meg (Fotó: Reuters)
Simona Halep 6:2, 7:5-re nyert Carla Suárez-Navarro ellen, ezzel bejutott a US Open negyeddöntőjébe. A férfiaknál Juan Martín del Potro még gyorsabban sikerrel vette a nyolcaddöntőt. Serena Williams újabb rekordot döntött meg, lehagyva Roger Federert.

Az ötödik helyen kiemelt Simona Halep a 3. fordulóban közel volt a búcsúhoz, Babos Tímeát csak döntő szettben múlta felül, a nyolcaddöntőt már simábban vette. Bő másfél óra alatt jutott túl Carla Suárez-Navarrón, aki az első három mérkőzésén játszmát sem vesztett az idei US Openen.

Karolína Plísková 4:6, 6:4, 7:6-ra legyőzte Venus Williamset, ezzel életében először bejutott egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe. A találkozón Plísková 107, a négy meccslabdát hárító Venus Williams 106 labdamenetet nyert meg.

Venus húga, Serena 6:2, 6:3-ra nyert Jaroszlava Svedoda ellen. A világelső amerikai játékosnak ez volt a 308. győzelme Grand Slam-tornán, amivel lehagyta Roger Federert, és már egyedül áll az örökranglista élén.

AZ OPEN ÉRÁBAN A GRAND SLAM-TORNÁKON A LEGTÖBB GYŐZELMET ARATÓ JÁTÉKOSOK

Juan Martín del Potro
6:3, 3:2-re vezetett Dominic Thiem ellen, amikor a fiatal osztrák combsérülés miatt feladta a mérkőzést. A szabadkártyával induló Del Potro tehát tartja a riói olimpián látott jó formáját, és a 2013-as wimbledoni viadal óta először játszhat negyeddöntőt Grand Slam-tornán. Nem mellesleg jövő héttől újra a legjobb százban jegyzik a világranglistán, amire 2014. október 27. óta nem volt példa.

Az argentin következő ellenfele Stan Wawrinka lesz, aki az egyik ütőjét, majd Ilja Marcsenkót is elintézte.

Nisikori Kei három játszmában nyert Ivo Karlovic ellen. Ez volt az utolsó egyes mérkőzés a „régi”, 1978-ban átadott Louis Armstrong Stadionban, amelyre ugyanúgy tetőt építenek, mint azt az Arthur Ashe Stadion esetében tették. Az új létesítmény a 2018-as US Openen „debütál” a tervek szerint.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)