Nadal két év után döntős egyesben

2024.07.20. 16:28
Rafael Nadal (Fotó: Getty Images)
A 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal legyőzte a horvát Duje Adjukovicot a svédországi Bastadban zajló salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjében, így két év után ismét finálét vívhat egy versenyen.

A 38 éves spanyol sztár – aki sérülései miatt jelenleg csak 261. a világranglistán – a 2022-es Roland Garros óta először jutott döntőbe 130. helyezett riválisának 2 óra 14 perces legyőzésével. A mallorcai salakkirály karrierje 131. fináléjára készülhet – az eddigiekből 92-t megnyert –, vasárnap a hetedik kiemelt portugál Nuno Borges (51.) lesz az ellenfele.

A 14-szeres Roland Garros-győztes Nadal csípőproblémák miatt csaknem az egész 2023-as szezont kihagyta, idén pedig a bastadi még csupán a hatodik versenye. Wimbledonban nem indult el, hogy minél többet készülhessen kedvenc borításán az olimpiára, mivel a párizsi játékok tenisztornáját is salakon vívják majd a Roland Garroson.

Nadal egyébként a páros elődöntőjében is érdekelt volt Bastadban – a norvég Casper Ruud oldalán lépett volna pályára szombat kora este –, de az elmúlt két nap hosszú mérkőzései kiváltotta fáradalmak miatt, a vasárnapi döntő fényében attól az erőpróbától visszalépett.