Wimbledon: Djokovics négy szettben nyert, a nőknél kiesett a világelső Swiatek!

R. P.R. P.
2024.07.06. 22:47
Djokovics négy szettben nyert (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek meglepetésre kiesett a női egyes 3. fordulójában a wimbledoni teniszbajnokságon. A lengyelt a kazah Julija Putyinceva győzte le. Alexei Popyrin megnyerte az első szettet Novak Djokovics ellen, de a szerb fordított, és győzött.

FÉRFIAK

Alexei Popyrin kemény ellenfél volt Novak Djokovics számára, mindent megtett, hogy megnehezítse a 24-szeres Grand Slam-győztes dolgát. Az ausztrál hozta az első szettet, és bár elveszítette a következő kettőt, a negyedikben ismét jó esélye volt. Azonban hiába vezetett 6:5-re, Djokovics rövidítésre mentette a játszmát. A tie-breakben már nem kegyelmezett: 7–3-ra nyert, és négyszettes győzelmet aratott. Djokovics ellenfele a nyolcaddöntőben az a Holger Rune lesz, aki kétszettes hátrányból állt fel, és nyert a francia Quentin Halys ellen.

Alexander Zverev három szettben legyőzte a brit Cameron Norrie-t. Érdekesség, hogy az utolsó, rövidítéssel záruló szettet a német 17–15-re nyerte meg.

NŐK

A friss Roland Garros-győztes, 23 éves lengyel játékos, aki füvön messze nem mozog olyan magabiztosan, mint salakon, a kazah Julija Putyincevával csapott össze szombaton. Ezt megelőző 21 mérkőzését megnyerte, aktuális riválisa ellen pedig 4–0-ra állt úgy, hogy még szettet sem vesztett ellene. Az első játszmát ezúttal is hozta, a folytatásban azonban teljesen elveszett, a világranglistán 35. Putyincevának tulajdonképpen nem sokat kellett tennie, Swiatek hibáiból élve is sikerült egyenlítenie, majd fordítania.

Swiatek eddigi legjobb eredménye a tavalyi negyeddöntő volt Wimbledonban. Putyinceva a lett Jelena Ostapenkóval találkozik a nyolcaddöntőben.

WIMBLEDON (50 millió font, füves pálya)
FÉRFI EGYES
3. FORDULÓ
Shelton (amerikai, 14.)–Shapovalov (kanadai) 6:7 (4–7), 6:2, 6:4, 4:6, 6:2
Humbert (francia, 16.)–Nakashima (amerikai) 7:6 (11–9), 6:3, 6:7 (5–7), 7:6 (8–6)
Bautista (spanyol)–Fognini (olasz) 7:6 (8–6), 3:6, 5:7, 7:6 (7–1), 6:4
Medvegyev (orosz, 5.)–Struff (német) 6:1, 6:3, 4:6, 7:6 (7–3)
A. Zverev (német, 4.)–Norrie (brit) 6:4, 6:4, 7:6 (17–15)
Mpetshi Perricard (francia)–Ruusuvuori (finn) 4:6, 6:2, 7:6 (7–5), 6:4
Fils (francia)–Szafjullin (orosz) 4:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:3
Musetti (olasz, 25.)–Comesana (argentin) 6:2, 6:7 (4–7), 7:6 (7–3), 6:3