A hazai sportági szövetség szombati híre szerint a miniszter köszöntőjében hangsúlyozta: megtiszteltetés Magyarország számára, hogy egymás után rendezheti a rangos FINA-eseményeket. Az pedig – tette hozzá Seszták Miklós – személy szerint neki fontos, hogy ha csak szűk két évre is, de a FINA csapatába tartozhat, hiszen a nemzetközi szövetség eseményei a világ legsikeresebb sportrendezvényei közé tartoznak. A miniszter hangsúlyozta, a szervezőbizottság tökéletes feltételeket fog garantálni 2017-ben is, hogy a FINA sikersorozata folytatódjék.
A budapesti Büro-ülésen döntenek a 2021. évi világbajnokság helyszínéről. Három igen erős pályázó van versenyben, amelyek már több nagy esemény házigazdái voltak: a katari Doha (2014, rövidpályás vb), a japán Fukuoka (2001, FINA-vb) és a kínai Nancsing (2014, ifjúsági olimpia).
Gyárfás Tamás, aki FINA-alelnöki minőségében vesz részt az ülésen, elöljáróban elmondta, a voksolás mellett több más fontos napirendről is tárgyal a testület, így például az úszás világnapjának bevezetéséről.
„Ez magyar javaslat, az elmúlt években megrendezett Magyar úszás napjának sikerén felbuzdulva éreztük úgy, hogy világszerte is lehetne egyazon napon hasonló rendezvényeket tartani – jelentette ki, majd így folytatta: – Nálunk ugyebár az a legfontosabb, hogy a központi, balatonfüredi rendezvény mellett az ország számos nagyvárosában az uszodák, strandok ingyenesen várják az érdeklődőket, így tízezrek tobzódnak a vízben egyszerre. Most ugyanez lenne a cél – tízmilliókkal.”
Az MTI-hez eljuttatott beszámoló kitért rá, hogy a Büro tagjai az ülés kezdetén egy-egy róluk mintázott babát kaptak ajándékba a magyar szervezőktől.
A FINA-ülés vasárnapi záró napján, este a Vigadóban nagyszabású gálán köszöntik az elmúlt év legjobb sportolóit, igaz, sokan hiányoznak majd, így a magyarok közül például a kazanyi világbajnokságon két aranyérmet nyerő Hosszú Katinka, valamint a 200 méter pillangón első Cseh László is – mindketten Luxemburgban versenyeznek.
Az eseményen a FINA minden szakágának legjobbjait elismerik majd, így az úszók, szinkronúszók, műugrók, óriás-toronyugrók, nyílt vízi úszók és vízilabdázók (legjobb csapat) kapnak díjakat.
Az egyes szakágakban korábban három magyar siker született, Hosszú Katinka (2014), Risztov Éva (2012) és Varga Dénes (2013) nyerte el a rangos elismerést.