Lenyomatot adtak paralimpiai bajnok úszóink

KAPOLCSI-SZABÓ BENCEKAPOLCSI-SZABÓ BENCE
Vágólapra másolva!
2025.02.22. 16:17
Hoffmann Judit, Tóth András és Vereczkei Zsolt is nyomot hagyott a Testnevelési Egyetemen (Fotó: Kovács Péter)
A Testnevelési Egyetem dicsőségfalára került fel három korábbi paralimpiai bajnok úszó, Hoffmann Judit, Tóth András és Vereczkei Zsolt lenyomata, amely emléket állít pályafutásuknak és sikereiknek.

A régi nagyok – így méltatták a három paralimpiai bajnok úszót, Hoffmann Juditot, Tóth Andrást és Vereczkei Zsoltot a Testnevelési Egyetem tenyér- és karlenyomatokkal teli dicsőségfala előtt, mivel ők hárman abban a megtiszteltetésben részesülnek, hogy lenyomataik felkerülnek a korábbi kiválóságok relikviái mellé.

Sterbenz Tamás (Fotó: Kovács Péter)
Sterbenz Tamás (Fotó: Kovács Péter)

Az ünnepélyes köszöntők sorát az egyetem rektora, Sterbencz Tamás kezde, aki elmondta, nagy öröm neki, hogy egy ilyen méltóságot tükröző esemény az intézmény falai közé került, és kifejezte, a most a dicsőségfalra felkerülő parasportolók nem csak bajnoki sikerükkel, hanem az azóta eltel időben is, minden sportolónak, épnek és fogyatékosnak egyaránt példát mutatnak.

A falnak nem csak azok számára van jelentősége, akik rajta vannak, hanem az egyetem vezetőségének nem titkolt célja, hogy a hallgatókhoz is közel hozza, és megismertesse velük a közelmúlt nagy sportegyéniségeinek életét, pályafutását és sikereit.

Az eseményen ott volt Mocsai Lajos, az egyetemet fenntartó kuratóriumelnöke, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Varga Katalin paralimpiai bronzérmes kajakos, Kis Péter Pál, paralimpiai bajnok is, előbbi is köszöntötte az egybegyűlteket.

„Az agyagnak megvan az a sajátossága, hogy sokkal tovább őrzi bizonyos dolgok emlékét, mint a szőtt és a papír alapú relikviák. Amikor leégett a Testnevelési Egyetem épülete 2015-ben, az egyik első gondolatom az volt, hogy hogyan halásszuk ki a tenyérlenyomatokat a romok alól. Sajnos sok minden elveszett, de abból ami megmaradt, két kéz alakot formáló mozaikot tettünk ki, ami továbbra is őrzi a korábbi nagyszerű sportolók emlékét. Azt gondolom, ez az egyik legszebb hagyománya az egyetemnek, és vannak olyan tanszékek, ahol a falon szereplő nevek ismerete beugró egy-egy vizsgára. Nagyon fontos dolog ez, hiszen, aki a múltat nem ismeri és tiszteli, az a jövőben sem fog boldogulni” – mondta Mocsai Lajos.

A beszédek után a korábbi paralimpikonok belenyomták kezüket, karjukat a kemény agyagba, és alá is írták lenyomataikat, hogy hamarosan már az ő tárgyi emlékük is ott legyen a dicsőségfalon.

Mocsai Lajos (Fotó: Kovács Péter)

 

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik