Biztos siker Belgium ellen

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2004.08.05. 22:43
A kiesés elkerüléséért lépett pályára Belguim ellen a magyar női kadettválogatott. Nehezen indult az összecsapás, kicsit álmosan kezdtünk. Mansaré centermunkájának és ponterősségének köszönhetően a magyar csapat ötpontos előnyt szerzett az első tíz perc után.
A 12. percben Bóné triplájával először volt tíz pont a különbség a küzdő felek között, ami a negyed végéig meg is maradhatott volna, ha csapatunk pontosabban támad és védekezik. A térfélcserét követően a magyar csapat szenzációs negyedet produkált, így a befejező játékrészben már a cserejátékosok is szóhoz juthattak. Szombaton a lengyel-szlovák meccs győztesével játszanak a mieink.Középszakasz,
a 9-16. helyért,
H-csoport
MAGYARORSZÁG-BELGIUM 77-59
(19-14, 18-17, 30-14, 10-14)
H-csoport

Torinó, 100 néző. V: Keseratar (török), Gabara (szlovák)
MAGYARORSZÁG: SZONDY 11, Laczi 7/3, VÖLGYI 14/6, Varga 6, MANSARÉ 11. Cs: LERCH 17/6, Bóné 3/3, Hutlassa 3, Gadnai 5, Jacsó, Vietórisz. Edző: Gábor Erzsébet
BELGIUM. Ld: Tirtiaux 14/3, Ciappina 9/3, Leemans 9
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-5. 8. p.: 13-9. 13. p.: 23-16. 17. p.: 30-23. 24. p.: 48-39. 28. p.: 60-43. 33. p.: 74-49. 37. p.: 77-54 ---- E ---- P