ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2004.09.07. 21:08

"A sérültek?"
"Rendben vannak, ki az ágyban fekszik, ki pedig a lelátón ül"

A fehér mezes Feczesin Róbert pályára lépett, és megnyerte a mérkôzést a magyar utánpótlás-válogatottnak (Fotó: Németh Ferenc)
A kérdező Tajti József volt, aki a nyolcvanas években a magyar válogatott pályaedzőjeként Róth Antallal is foglalkozott. A magyar U21-es csapat szövetségi edzőjének a válasza némileg ironikus volt, és utalt arra, hogy nem a legjobb összeállításban veszi fel a harcot az együttes az előző fordulóban Bulgáriát legyőző Izland ellen.
Nagy baj azonban nem volt, ugyanis alig negyedórai játékot követően Gunnar Gunnarsson két perc alatt két sárga lapot szedett össze, és így emberelőnybe kerültek a magyarok, ám, fájdalom, a csapat próbálkozásaiban kevés volt az elképzelés.
A szünetet követően a magyar csapat a saját térfelére kényszerítette az izlandi ellenfelét, egészen az újabb kiállításig. Mikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent - ami valljuk meg a horvátországi vereséget követően valódi kudarc lett volna -, amikor egy tetszetős támadás végén Feczesin Róbert megszerezte a győzelmet jelentő találatot.
Svédország-Horvátország 0-2 (0-0)
G: Grgurovic (49.), Alves (69.) ---- 14. perc: Vadócz a kezdőkörből remekül indította Magasföldit, aki középen kilépett a védők között, és 17 méterről jobb lábbal félmagasan a bal kapufát találta telibe.
17. perc: Tőzsér a jobbösszekötő helyéről 15 méterről szabadrúgásból centiméterekkel tekerte a labdát a bal kapufa mellé.
17. perc: Gunnarsson a felezővonal közelében a bal oldalon buktatta Magasföldit, amiért sárga lapot kapott a játékvezetőtől. Ez már a második lapja volt az izlandi labdarúgónak, így kiállították.
60. perc: Horváth Gábor a jobb oldalon a tizenhatos sarkától három méterre buktatta Hallfredssont, amiért sárga lapot kapott. Mivel ez volt neki már a második, mehetett zuhanyozni.
90. perc: Már úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel ér véget a találkozó, amikor Bori a jobbösszekötő helyén remek labdával hozta helyzetbe a keresztbe mozgó Feczesint, és a csereként pályára lépő támadó két méterről, jobbal, a jobb alsó sarokba gurította a labdát.
1-0 ---- Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, és ez a kilencven perc során bebizonyosodott. Görcsösen, türelmetlenül játszottunk… Ha nehezen is, de az utolsó pillanatban győztünk, ezért gratulálok a futballistáimnak.
Róth Antal a magyarok szövetségi edzője

Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, nem kedvezett nekünk, hogy egy félidőt emberhátrányban kellett futballoznunk. Több játékosom is betegen vállalta a pályára lépést. Úgy érzem, döntetlent érdemeltünk volna.
Eyjolfur Sverrisson az izlandiak szövetségi edzője

Játékvezető értékelése
Játékvezető: Raivo Lattik (6). A játékvezető szinte örömét lelte abban, ha sárga lapot adhatott valamelyik játékosnak. Az izlandi kiállítást követően érezni lehetett, alig várja, hogy valamelyik magyar labdarúgót leküldhesse a pályáról. A FIFA-bíró messze nem a legjobb formáját mutatta…
Asszisztensek: Eduard Rozov, Jaanus Mutli - mindhárman észtek

Fény és árnyék

Dunaújvárosnak pillanatnyilag csak NB I B-s csapata van, stadionja azonban az egyik legszebb az országban. A csapatokat remekül előkészített, tökéletes állapotban lévő játéktér várta, a pályát aligha lehet okolni azért, hogy ezúttal az előadás nem sikerült túlzottan fényesre.

Nem voltak túl sokan a találkozón, ráadásul a nézők többsége meccset jött nézni, nem pedig szurkolni. Sajnos, akadt néhány "drukker", aki az idő előrehaladtával a magyar labdarúgókhoz intézett cinikus megjegyzéseket, és ezzel aligha használt a keményen küzdő hazai csapatnak. Fény és árnyék