Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA KSI SE nőitorna-szakosztályában igazán nem lehet panasz az eredményekre. A 14 éves Bácskay Csenge és Székely Zója egyaránt a válogatott meghatározó tagja, rájuk a nemzetközi színtéren is mindinkább illik odafigyelni. A Liberecben megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyén utóbbi volt a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője; az egyéni összetettben a harmadik helyen végzett, a szerenkénti döntőkben pedig aranyat ért a felemás korláton bemutatott gyakorlata. Szusszanásnyi pihenő után, a múlt héten már az országos bajnokságon álltak a szerekhez a lányok, és Bácskay egyéni összetettben a második, Székely a harmadik helyen végzett. A szerenkénti döntőkben mindketten egy-egy aranyat nyertek. A kadétok között Fehér Lili megnyerte az egyéni összetett viadalt, s a másik kiválóság, Szmirnov Anna is dobogós lett volna, ha nem rontja el az ugrását.Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA KSI SE nőitorna-szakosztályában igazán nem lehet panasz az eredményekre. A 14 éves Bácskay Csenge és Székely Zója egyaránt a válogatott meghatározó tagja, rájuk a nemzetközi színtéren is mindinkább illik odafigyelni. A Liberecben megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyén utóbbi volt a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője; az egyéni összetettben a harmadik helyen végzett, a szerenkénti döntőkben pedig aranyat ért a felemás korláton bemutatott gyakorlata. Szusszanásnyi pihenő után, a múlt héten már az országos bajnokságon álltak a szerekhez a lányok, és Bácskay egyéni összetettben a második, Székely a harmadik helyen végzett. A szerenkénti döntőkben mindketten egy-egy aranyat nyertek. A kadétok között Fehér Lili megnyerte az egyéni összetett viadalt, s a másik kiválóság, Szmirnov Anna is dobogós lett volna, ha nem rontja el az ugrását.
„Zója és Csenge a korosztályában átlagon felüli teljesítményre képes. Úgy gondolom, ők már a nemzetközi szint kapujában állnak, szép karriert futhatnak be. De jóslásokba nem merek bocsátkozni, tizennégy évesek, kritikus időszakban vannak” – mutatja be a büszkeségeket Gondos-Arató Orsolya, a KSI SE nőitorna-szakosztályának vezetője. S bár elismeri, hogy a klubban a hagyományőrzés elsősorban a szakmai igényességre vonatkozik, úgy gondolja, az eredmények mögött valami mást is kell keresni.
„Szerintem az edző és a versenyző közötti bizalmi kapcsolaton múlik minden. A gyerek szinte az életét bízza ránk minden különleges elem gyakorlásakor. Ha nem tudná, hogy mögötte állunk, mozdulni sem merne. Éppen ezért itt, a KSI-ben a harmonikus mester-tanítvány kooperációra törekszünk. Ami a bázist illeti, nem panaszkodhatunk, szeptemberben megállás nélkül csöngött a telefonom. Ez a népszerűség persze nemcsak az eredményeinknek, hanem a szakosztály hagyományainak is köszönhető. Viszont a szülők egyre kevésbé akarják, hogy gyermekeik versenyszerűen tornázzanak. Inkább csak hobbiból, a mozgáskultúrájuk fejlesztéséért hozzák el őket.. Ha szeretnénk megtalálni azt a néhány tehetséget, aki áldozni is hajlandó a versenyzői karrierje érdekében, akkor a tehetségkutatásra kell a hangsúlyt fektetnünk.”
A KSI-ben a férfi- és a nőitorna-szakosztály ugyanazon a termen osztozik. Noha a felszerelés lehetne korszerűbb, elégedetlenségre nincs ok, mert az utóbbi években a szövetség segítségével sok szert tudtak cserélni. Gondos-Arató és a férfiszakosztály vezetője, Laufer Béla abban azonban egyetért: kicsit szűkös már a ’80-as években épült csarnok. Igaz, hála a köztük lévő jó kapcsolatnak, eddig még sohasem okozott problémát a szerek beosztása.
A férfiszakosztály pillanatnyilag nem dicsekedhet olyan kiugró eredményekkel, mint a női. Ám, állítják, ami késik, az nem múlik. Bátori Szabolcs és Dobrovicz Ádám tagja az ifjúsági válogatott keretnek, ám az igazi áttörést nem tőlük, hanem a mostani kadétoktól várják. Ebben a korcsoportban az országos bajnokság egyéni összetett versenyében Molnár Botond lett az első, Závory Szilárd pedig a második. Előbbi öt szeren nyert a szerenkénti döntőkben, a hatodikon csapattársának, Szilárdnak „engedte át” a győzelmet.
Nem csoda, hogy Laufer Béla bizakodó:
„Nagy reményeket fűzünk ehhez a korosztályhoz. Nemcsak tehetségesek, a szemléletük is jó. Érzik, hogy komoly eredményeket érhetnek el, és ehhez méltó módon dolgoznak. Ha megmarad a lendületük, két-három év múlva nagyon büszkék lehetünk rájuk.”
Egyéb korosztályos hírek TORNASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.