Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA szövetség egyik utánpótlás-nevelési programjának gyakorlati megvalósítását példázza a péntektől vasárnapig Székesfehérvárra meghirdetett, atlétikai szakági összetartások sora. A Tehetségből felnőttet kezdeményezés keretében a gerelyhajítók, a gátfutók és a súlylökők rendezik háromnapos összetartásukat, de éppen az ARAK vendéglátását élvezik a rúdugró program résztvevői is. A hétvégi eseményen a sportág fiatal reménységei a felnőttválogatott legjobbjaival együtt készülhetnek. S hogy miért éppen Székesfehérváron? A válasz prózai, Budapesten pillanatnyilag nincs olyan fedett létesítmény, amelyben a szakágak képviselői magas színvonalon készülhetnének.Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA szövetség egyik utánpótlás-nevelési programjának gyakorlati megvalósítását példázza a péntektől vasárnapig Székesfehérvárra meghirdetett, atlétikai szakági összetartások sora. A Tehetségből felnőttet kezdeményezés keretében a gerelyhajítók, a gátfutók és a súlylökők rendezik háromnapos összetartásukat, de éppen az ARAK vendéglátását élvezik a rúdugró program résztvevői is. A hétvégi eseményen a sportág fiatal reménységei a felnőttválogatott legjobbjaival együtt készülhetnek. S hogy miért éppen Székesfehérváron? A válasz prózai, Budapesten pillanatnyilag nincs olyan fedett létesítmény, amelyben a szakágak képviselői magas színvonalon készülhetnének.
Tölgyesi Előd, az ARAK utánpótlás-akadémia vezetője vendéglátóként örül a fehérvári sportkomplexum népszerűségének, a magyar atlétikáért felelős szakemberként viszont elszomorítja a pillanatnyi létesítményhelyzet.
− Nagyon örülünk annak, hogy ennyi neves atlétát láthatunk vendégül, hiszen a székesfehérvári regionális központ így tudja ellátni a tényleges szerepét – vélekedik Tölgyesi Előd. – Amikor a létesítményünk épült, valójában edzőközpontról álmodoztunk, ahol a legjobb magyar versenyzők ideális körülmények között készülhetnek. És íme, megvalósult. Szerencsére, egyre többen és többen jönnek hozzánk rövidebb-hosszabb időre, az már csak hab a tortán, hogy az utóbbi időben versenyeket is rendezünk. Viszont szomorú vagyok amiatt, hogy nagyon kevés hasonló komplexum van az országban, minden régióban és Budapesten is szükség lenne legalább egy hasonlóra. Az EYOF kapcsán Győrben szerencsére bővült a paletta, de ez még mindig elenyészően kevés.
− Hogy zajlanak önöknél a hétvégi edzőtáborok és szakmai összetartások?
− Sok szervezést igényel, ez igaz, de nagy örömmel tesszük. Több száz atléta gyűlik ilyenkor össze nálunk, akiknek tényleg profi körülményeket kell teremtenünk. S bár hatalmas motivációs erő fiatal atlétáinknak, hogy láthatják a világbajnoki érmeseket, mint például most Márton Anitát és dr. Baji Balázst, azért mégiscsak arra törekszünk, hogy válogatott atlétáink nyugodtan készülhessenek. Itt ugyanis a minőségi munka az igény mindenkivel szemben. Természetesen nem lehet kikerülni azt, hogy a gyerekek autogramot kérjenek tőlük, és a helyi média interjúkat készítsen velük. Ám ezeket a megjelenéseket megpróbáljuk normális keretek között tartani, hogy semmiképpen se menjenek az edzések kárára. Figyelünk a részletekre, s azt hiszem, emiatt is jön hozzánk vissza mindenki elégedetten.
− A programok résztvevői különböző korosztályokból kerülnek ki.
− A szakági programoknak éppen ez a nagy erősségük. A legfiatalabbak tizennégy-tizenötévesek szoktak lenni, és a technikai edzések nagy részét közösen csinálják a nagyokkal. Például a súlylökésben ezt úgy kell elképzelni, hogy egymás után dobnak a versenyzők, ám mindenki a korcsoportjának megfelelő súllyal. Így lehetséges, hogy Márton Anita után mondjuk tizenhat éves válogatott következik. A gyakorlást Eperjesi László, a világbajnoki ezüstérmes edzője vezényli, így az ő szakmai tanácsait követik a fiatalok is. Három nap alatt akár életre szóló tapasztalattal is gazdagodhat az a serdülő, aki figyelmesen követia nagy tudású mesternek és a stábjának az instrukcióit.
További korosztályos hírekATLÉTIKÁBANa sportági aloldalunkon