Piski Elemér 1982 és 1998 közöttdolgozott aMagyar Labdarúgó-szövetségben. Kollégáival, Ziegler Jánossal,ésUbrankovics Mihállyal számoskorosztályos válogatott munkáját irányították,1984-ben Piski Elemér is részese volt a szakmai stáb tagjakéntaz U18-as ifjúsági válogatott moszkvaiEb-győzelmének. A szakember 2011-ben, 57 éves korában hunyt el.Piski Elemér 1982 és 1998 közöttdolgozott aMagyar Labdarúgó-szövetségben. Kollégáival, Ziegler Jánossal,ésUbrankovics Mihállyal számoskorosztályos válogatott munkáját irányították,1984-ben Piski Elemér is részese volt a szakmai stáb tagjakéntaz U18-as ifjúsági válogatott moszkvaiEb-győzelmének. A szakember 2011-ben, 57 éves korában hunyt el.
Ötödik alkalommal rendezik meg Esztergomban a Piski Elemér-emléktornát • Fotó: Bakti József
„Én Petry Zsolt keresztfiának voltam az edzője Pilisvörösváron, és a beszélgetéseink során sokszor előjött Piski Elemér neve, aki évekig együtt dolgozott a kapussal, aki ma kapusedzőként a német Hertha alkalmazásában áll. Akkor fogalmazódott meg az emléktorna gondolata és Petry Zsolttal együttműködve 2012-ben rendeztük meg először, de akkor még nagypályán, füvön, négy csapattal. Arra, a kétezres korosztálynak rendezett tornára például eljött Zsolt akkori klubja, a Hoffenheim, a Honvéd győzött, és olyan, azóta ismerté vált játékosok is feltűntek a csapatban, mint Schön Szabolcs vagy Szerető Krisztofer” – eleveníttette fel a kezdeteketBakti József főszervező.
A második tornát 2015-ben már teremben, kispályán rendezték, hogy minél több csapat részt tudjon venni, és azóta maradt is ez a lebonyolítási forma. A helyszín Esztergom, részint a Szlovákiából érkező csapatok miatt, részint pedigmert ott találtak minden szempontból megfelelő létesítményt az eseményhez, ez a Pézsa Tibor Sportcsarnok. Minden évben az U12-es korosztálynak szervezik az eseményt, mert ők még nem szerepelnek bajnoki rendszerben, könnyen mozgathatók. Az idei tornán 12 csapat vesz részt: a címvédő BudapestHonvéd mellett az MTK Budapest, az UTE, az Illés Akadémia, a Balmaz Olasz Focisuli, a DVSC-DLA, az ETO FC Győr, a DVTK, a Pilisvörösvári UFC, Szlovákiából a KFC Komarno és a 2 Zs Levice, Németországból a Hertha. Utóbbi az első olyan klub lesz, mióta teremben rendezik a tornát, amelynek a felnőttcsapata európai topligában szerepel.
„Az évek során kialakult, hogy kik az állandó résztvevők, ezek a pesti csapatok, illetve néhány vidéki együttes, ilyen például az Illés Akadémia, és hozzájuk mindig csatlakoznak új résztvevők is, mint például most a DVSC és az ETO. Kezdetben a csapatok még sok információt kértek a tornáról, de mára már kialakult az állandó lebonyolítási rendszere, jó híre van az eseménynek szívesen jönnek a csapatok. Ezt mondhatom a Hertháról is, rövid informálódás után ugyanis azonnal elfogadták a meghívást a németek. Az eddigi tapasztalatokról elmondhatom, hogy mindkét csoportba jut általában egy-két kiemelkedő csapat, legtöbbször a fővárosiak dominálnak, de mindegyik együttes hajtós, jó meccseket vív” – fogalmazott Bakti.
A lebonyolítás úgy fest, hogy két hatcsapatos csoportban körmérkőzéseket rendeznek. A csoportmérkőzések végén az első négy helyezett keresztbe játszik egymással: az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal mérkőzik. Ezután az elődöntők, bronzmérkőzés illetve a döntő következik. A nagyjából 120 gyerek részvételével zajló torna február 8-án, szombat reggel 8.30-kor kezdődik és és általában 19 óra környékén van vége. Azelső három helyezett mellett a gólkirályt, a legjobb kapust és a legjobb játékost díjazzák. A díjazottak a kupa és oklevél mellé a Petry Zsolt által felajánlott és a Hertha BSC játékosai által aláírt labdát, kapuskesztyűt és mezt kapnak. A főszervező céljai között az is szerepel, hogy hosszú távon még több csapat vehessen részt, és akkor két naposra bővítsék a viadalt.
További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.