Kosárlabda: a soproni Darazsak csapata nyerte az U14-es leánydöntőt

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2021.05.31. 14:19
Szoros első félidő után végül a Darazsak Sportakadémia kosarasai magabiztosan 76-58-ra verték az NKA Pécset a serdülő leányok országos bajnoki döntőjében.

Vasárnap rendezték az U14-es leány kosárlabda-bajnokság nyolccsapatos ob-dőntőjének helyosztóit a Gabányi László Sportcsarnokban. A fináléban a soproni Darazsak Sportakadémia és az NKA Pécs együttesei ütköztek meg egymással az aranyéremért.Darazsak Sportakadémia és az NKA Pécs együttesei ütköztek meg egymással az aranyéremért.

A soproniak (zöldben) nyakába került a bajnoki aranyérem Forrás: MKOSZ

A soproniak (zöldben) nyakába került a bajnoki aranyérem  •  Forrás: MKOSZ

Az első félidőben még kifejezetten szorosan alakult az eredmény, hiszen a nyitó tízpercben ugyan szinte végig a mecsekiek vezettek, azonbanFenyvesi Flóra negyedvégi kosarával már a soproniak álltak jobban. A második játékrésztől a Darazsak gárdája átvette a kezdeményezést, és a harmadik negyed végéig folyamatosan tartották a pár pontos előnyüket. Ekkor azonban Janzsó Alíz és Völgyi Lili pontjainak köszönhetően hirtelen tíz pont fölé nőtt a különbség, amelyetmár egészen végéig nem engedtek ki a kezükből (76-58).

Pécsi oldalon Halmágyi Kitti volt a legeredményesebb 13 pontjával, míg a győztes, soproniak részéről Janzsó 24 ponttal, 15 lepattanóval és 37-es VAL-mutatóval járult hozzá a bajnoki trófea megszerzéséhez, ezzel kiérdemelve a döntő MVP-címét is.

A finálét megelőzően a harmadik helyért a Csata és a BEAC leányai találkoztak egymással. A bronzcsatát végül a Csata nyerte 51-42-re a hazai pályán szereplő újbudaiakkal szemben.