Darts: négy magyar érem a budapesti utánpótlás Eb első napján

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2022.07.14. 21:28
Címkék
Gyorsan felvették a ritmust a fiatal magyar dartsozók a hazai rendezésű utánpótlás Európa-bajnokságon: a csütörtöki, első versenynapon máris négy érmet szereztek.

Nem kellett sokat várni abudapesti rendezésű utánpótlás Európa-bajnokság első magyar érmeire. A július 13-17. között rendezendő kontinensviadal első versenynapján, csütörtökön az U21-esekmezőnyében a négy magyardartsozó közül hárman is továbbjutottak a csoportjukból (Helfrich Patrik első, Sárai Levente és Budavári Zsombor másodikként), a legtovább pedig Helfrich menetelt. A Vecsési SE sportolója négy győzelmet követően az elődöntőben kapott ki, ami azt jelenti, hogy szombaton bronzérmet fognak akasztani a nyakába.Helfrich Patrik első, Sárai Levente és Budavári Zsombor másodikként), a legtovább pedig Helfrich menetelt. A Vecsési SE sportolója négy győzelmet követően az elődöntőben kapott ki, ami azt jelenti, hogy szombaton bronzérmet fognak akasztani a nyakába.

Kovács Tamara és Turai Krisztina szombaton, a döntőben is nyilat ragad Forrás: Magyar Darts Szövetség
Kovács Tamara és Turai Krisztina szombaton, a döntőben is nyilat ragad Forrás: Magyar Darts Szövetség

Kovács Tamara és Turai Krisztina szombaton, a döntőben is nyilat ragad  •  Forrás: Magyar Darts Szövetség

Az U18-as korosztályban szereplő Borbély András gyűjtötte be a második magyar medált, őta felnőtt WDF-világranglista második helyezettje, a már kilencnyilast is dobó angol Luke Littler állította meg a legjobb négy között. A fiatalok szoros csatát vívtak, a szigetországi induló végül 5:3 arányban diadalmaskodott.Gévai Péter és ifjabb Sárai Levente szintén bronzéremnek örülhetett amai játéknapon, az U21-es férfi párosok között az elődöntőben egy osztrák kettőstől kaptak ki, döntő leget követően.

A magyarok legjobb eredményét csütörtökön azonban nem az imént említett ifjak, hanem az U18-as lányok párosversenyében induló Kovács Tamara, Turai Krisztina duó érte el: a fiatalok négyből négy győzelemmel zárták a napot, ami azt jelenti, hogy a szombati döntők során is érdekeltek lesznek. A kérdés már csak az, hogy arany- vagy ezüstéremmel lesznek gazdagabbak.

Folytatás péntek reggel a Budapesti Honvéd SE vívócsarnokában. Részletes eredmények a WDF honlapján érhetők el.

További korosztályos hírekDARTSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Sallói duplázott, a Sporting nyolcgólos meccsen nyert, míg Gazdagék Lionel Messiék ellen szenvedtek vereséget – videók

Légiósok
29 perce

Szoboszlai Dominik már ma bajnok lehet a Liverpoollal

Angol labdarúgás
1 órája

A Bodö/Glimt El-bravúrjáról beszélt a Norvégiában élő korábbi magyar válogatott támadó

Európa-liga
2 órája

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
8 órája

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
8 órája

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
9 órája

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
10 órája

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
10 órája
Ezek is érdekelhetik